Військова допомога для України може затримуватися через конфлікт в Ізраїлі — ВВС

Поділитися
Експерти пояснили, чому можливі такі проблеми.

І Україні, і Ізраїлю потрібні 155-мм артилерійські снаряди. Чи вистачить їх, розповідає військовий експерт Defense Express Іван Киричевський у коментарі російській службі BBC.

У російсько-українській війні саме цей "натовський" калібр затребуваний найбільше. Ізраїльська артилерія також спирається саме на боєприпаси 155 мм калібру. Але поки що в активній фазі протистояння на Близькому Сході вона задіяна мінімально.

"Поки що ми бачимо, що ізраїльтяни роблять ставку на те, щоб запускати знайомі Україні авіабомби JDAM по Сектору Ґази", — зазначає Киричевський.

Киричевський також запевняє, що війна в Ізраїлі не повинна уповільнити передачу Україні винищувачів F-16, які є основними літаками ВПС Ізраїлю, оскільки в Європі та США їх багато. Але може виникнути проблема комплектуючих до них.

"Коли йтиметься про затяжний конфлікт, то одразу виникне питання ремонту та відновлення літаків. За всіх заяв про високотехнологічний ВПК, ізраїльтяни не вміють самі робити літаки", — додає він.

Експерт також звертає увагу на можливий дефіцит в Ізраїлі амуніції для 300 тисяч резервістів. Тут також може знадобитися допомога союзників.

"Справді, номенклатура озброєнь, які США надають Україні та які можуть відправити Ізраїлю, перетинається, але у "вузькому діапазоні", — говорить колишній посол України у США Валерій Чалий.

За його інформацією, ізраїльсько-палестинська війна може вплинути на терміни формування американських пакетів військової допомоги для Києва.

"Вплив швидше буде за часом. Значного впливу на обсяги підтримки у більш тривалій перспективі не прогнозую, але короткостроково, очевидно, він буде. Це пов'язано з процесом ухвалення рішень та виділення певної номенклатури озброєнь", — додає дипломат.

Однак відбудеться це не так швидко, оскільки роботу Палати представників США досі заблоковано після звільнення спікера Кевіна Маккарті.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі