Війська РФ викрали понад 130 українських посадовців, 14 з них досі в полоні

Інфографіка
Поділитися
Війська РФ викрали понад 130 українських посадовців, 14 з них досі в полоні © Міноборони Росії / Telegram
Четверо з викрадених були знайдені метрвими.

Від початку вторгнення РФ в Україну російські війська викрали 132 представників  українського місцевого самоврядування та органів влади, інформує Центр прав людини ZMINA.

 Більше половини викрадень (71 випадок) сталося в Херсонській, ще 30 - у Запорізькій області. 50% затриманих окупантами були головами об'єднаних територійальних громад/міськмим головами, близько 22% – місцеві депутати. 98 посадовців були звільнені, 14 людей досі перебувають у російському полоні, про долю 16 людей невідомо. Четверо людей були знайдені мертвими. 

“Про долю тих, хто досі в полоні, часто нічого не відомо: РФ зазвичай не підтверджує їхнє місце перебування, часто вони не мають ніякого офіційного статусу. Ми нічого точно не знаємо про їхній стан здоров’я, умови тримання, випадки застосування насильства тощо”, – зазначає дослідник-документатор Борис Петруньок. 

Окупанти найбільше викрали посадовців у перші місяці повномастшабного вторгнення. За словами Петрунька, представники місцевого самоврядування стали однією з найперших цілей насильницьких зникнень, оскільки володіли важливою інформацією, були головними ОТГ та є носіями значного соціального капіталу і впливають на регіон. Війська РФ також прагнули схилити їх до співпраці. 

Міський голова Голопристанської міської ОТГ Олександр Бабич досі перебуває в полоні. Його 28 березня 2022 року викрали з будинку. За неофіційною інформацією, нині він в Сімферопольському СІЗО № 2. Однак РФ відмовляється це визнавати. Його дружина  Ольга Бабич розповіла, що її чоловік з початку окупації громади налагодив постачання продуктів та продовжував підтримувати місцевих. Жінка наголосила, що держава має докладати зусиль до звільнення цивільних полонених так само, як і до звільнення військових. Ольга Бабич закликала міжнародні органи  тиснути на РФ, оскільки лише від її рішення залежить, чи повернуться полонені додому.

У полоні РФ також знаходиться  староста села Нові Боровичі Чернігівської області Анатолій Сірий, якого викрали окупанти із сільради 29 березня 2022 року. Під час затримання його допитували, били та знущалися, пізніше  вивезли в невідомому напрямку. Нині, де він перебуває невідомо.

Його родичі Євгеній Сірий та Олена Сіра розповіли, що чоловік допомагав селянам, а коли дізнався, що війська РФ їдуть по нього, то відмовився ховатись і чекав окупантів у сільраді. Росія не визнає, що Сірий перебуває в полоні. 

Керівника Циркунівської сільської військової адміністрації Миколу Сікаленка війська РФ вперше викрали 3 березня 2022 року. 21 березня його викрали вдруге, після чого утримували близько тижня та перевозили до різних місць у Харківській області. Йому не давали їжі та не дозволяли спати, за тиждень чоловік схуд на 10 кілограмів. Після деокупації Харківської області  його звільнили, але за час перебування чоловіка в полоні, російські війська пограбували його будинок.

ZMINA

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець розповів, що Женевська конвенція не містить положень про цивільних полонених, в той час, коли у російському полоні перебуває 25 тисяч мирних українців. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі