Війна в Україні викриває парадокс Польщі – Bloomberg

Поділитися
Війна в Україні викриває парадокс Польщі – Bloomberg Джо Байден та Анджей Дуда © Пресслужба президента Польщі
Президент Дуда і його союзники «випробовують межі дозволеного»

Війна часто призводить до дивних стосунків. Ніде це не проявляється так яскраво, як у відносинах між Польщею, можливо, найвідданішим союзником України в Європі, і рештою прихильників Києва, які допомагають йому захищатися від російського вторгнення, пише Bloomberg.

Польща, яка має гірку історію з Росією ще задовго до вторгнення Йосипа Сталіна на початку Другої світової війни, стала ефективними воротами на війну для зброї, добровольців і дипломатичних поїздок союзників Києва.

Її президент Анджей Дуда зблизився з українським президентом Володимиром Зеленським, а також використав відкритий канал зв'язку з президентом США Джо Байденом, який допомагає Варшаві підштовхувати інші країни Європейського Союзу зайняти більш жорстку позицію щодо Кремля в усіх питаннях – від санкцій до надання найсучасніших натовських танків.

У той час як Польща робить все можливе для ведення війни Україною, Дуда і його союзники з правлячої націоналістичної партії «Право і справедливість» випробовують межі дозволеного заходами, які, на думку Вашингтона і Брюсселя, підривають верховенство права.

ЄС заморозив мільярди євро допомоги Польщі після того, як вона провела реформування своїх судів у спосіб, який, на думку блоку, порушує їхню незалежність. Дуда також схвалив створення комісії, яка розслідуватиме справу голови політичної опозиції, і відступив лише після того, як ЄС і США заявили, що цей захід може підірвати проведення національних виборів у жовтні.

Але цей обмін думками оголив парадокс появи Польщі на європейській арені.

Дуда, ймовірно, відіграватиме помітну роль на саміті лідерів НАТО наступного тижня, коли він зможе розповісти про величезні витрати Польщі на оборону і про свої тісні зв'язки з українським лідером, який перебуває в центрі подій.

У рамках дипломатичного турне, що передує цій зустрічі, Зеленський 7 липня зустрінеться з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом, ще одним лідером, якого критикують за авторитарний ухил, але який водночас надає підтримку Україні.

Польща і Туреччина мають історичні причини протистояти російській агресії в Україні. Це створює спільну позицію з американськими та європейськими союзниками, незважаючи на те, що вони все частіше конфліктують щодо інших ключових демократичних цінностей. 

Нагадаємо, що Польща підтримує пришвидшений вступ України до НАТО. Раніше повідомлялося, що через суперечки польських та німецьких збройових компаній, Німеччина може перенести центр обслуговування українських танків Leopard до іншої країни. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі