Відстрочка від призову: як її отримати родичам загиблих чи зниклих безвісти під час АТО

Поділитися
Відстрочка від призову: як її отримати родичам загиблих чи зниклих безвісти під час АТО © Окрема мотопіхотна Маріупольська бригада/facebook
Юрист пояснив, чи це можливо.

В Україні триває загальна мобілізація через повномасштабне вторгнення Росії. Деякі військовозобов'язані мають право на відстрочку від призову.

Юрист Богдан Черніков пояснив, чи можуть її отримати родичі загиблих чи зниклих безвісти під час АТО. Він пояснив, що чинним законодавством України врегульоване питання надання військовозобов’язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, шляхом визначення конкретних для цього підстав.

Зокрема, таким правом можуть скористатися військовозобов’язані, причому як чоловіки так і жінки, близькі родичі яких загинули/пропали безвісти під час під час проведення антитерористичної операції.

Так, відповідно до абзацу четвертого частини третьої статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» не підлягають призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період жінки та чоловіки, чиї близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати, дід, баба або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра) загинули або пропали безвісти під час проведення антитерористичної операції.

Разом з тим, такі близькі родичі, які загинули/пропали безвісти під час проведення антитерористичної операції, мають також відноситися до певної категорії військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції.

У даній нормі йде мова саме про близьких родичів, перелік яких зазначений у дужках, і це не стосуватиметься будь-яких інших родичів.

Саме по собі існування підстав для отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації не гарантує стовідсотково, що таку особу не мобілізують. Адже працівники територіального центру комплектування та соціальної підтримки не можуть знати, що вона відноситься до тої чи іншої категорії військовозобов’язаного, який може скористатися правом на отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації.

В даному випадку рекомендується звертатися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, у якому знаходиться особова справа, із заявою про надання на зазначеній вище підставі відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації. Тим більше, коли чинним законодавством України передбачений обов’язок повідомляти територіальні центри комплектування та соціальної підтримки про існування подібних обставин.

До такої заяви обов’язково додаються документи, що підтверджують усі фактичні обставини, наявність яких надає право скористатися відстрочкою від мобілізації. Такими фактичними обставинами є:

  • наявність родинного зв’язку із близьким родичем, який загинув/пропав безвісти;
  • близький родич має бути, зокрема, військовозобов’язаним, який загинув або пропав безвісти під час проведення антитерористичної операції.

В цей час до лав ЗСУ можуть бути призвані чоловіки віком від 18 до 60 років. Нагадаємо, чи можуть отримати відстрочку від призову наукові працівники.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі