Відстрочка від мобілізації: як підтвердити право на неї на підставі інвалідності дружини

Поділитися
Відстрочка від мобілізації: як підтвердити право на неї на підставі інвалідності дружини © CAF with Ukraine / X
Пояснення дала юристка.

В Україні триває загальна мобілізація і оголошено воєнний стан. В цей час чоловіки призовного віку отримують повістки та можуть вступити до лав ЗСУ. Але деякі з них мають право на відстрочку від призову.

Юристка Галина Токмач пояснила, як чоловіку, що має дружину з інвалідністю III групи, підтвердити право на відстрочку.

Законом про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку, який набере чинності 18 травня 2024 року, передбачено, що право на відстрочку мають особи, які мають дружину (чоловіка) з числа осіб з інвалідністю III групи, встановленої внаслідок онкологічного захворювання, відсутності кінцівок (кінцівки), кистей рук (кисті руки), стоп ніг (стопи ноги), одного з парних органів, або за наявності у особи з інвалідністю III групи онкологічного захворювання, психічного розладу, церебрального паралічу або інших паралітичних синдромів.

«На жаль, ні цим Законом, ні іншими нормативно-правовими актами не визначено перелік документів, які потрібно надати в ТЦК для підтвердження відповідної обставини», – зазначила юристка.

Вона зазначила, що якщо у дружини інвалідність III групи була встановлена внаслідок онкологічного захворювання або відсутності кінцівок (кінцівки), кистей рук (кисті руки), стоп ніг (стопи ноги), одного з парних органів, то в даному випадку достатньо було подати в ТЦК довідку до акту огляду МСЕК, в якій зазначено групу та причину інвалідності. Якщо це варіант не підходить – потрібно розглядати інші варіанти.

Враховуючи, що законодавством не визначено, який документ повинен подаватися в ТЦК, на думку юристки, це можуть бути:

  • виписка із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого (Форма № 027/о);
  • консультаційний висновок спеціаліста (Форма № 028/о.).

Нагадаємо, чи може отримати повістку «на відправку» чоловік, який був направлений на ВЛК до отримання броні. Деякі підприємства можуть бронювати своїх працівників від військової служби.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі