Відстрочка від мобілізації: як можна її отримати

Поділитися
Відстрочка від мобілізації: як можна її отримати
Деякі особи можуть отримати відстрочку від призову.

Через військову агресію РФ в України триває воєнний стан загальна мобілізація. Призову під час мобілізації підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років. Але існують деякі виключення, коли людина може отримати відстрочку від служби. Видання НВ розповіло, як можна отримати відстрочку від мобілізації.

Як отримати відстрочку від призову під час мобілізації

Для отримання відстрочки, необхідно підтвердити підстави для неї відповідними документами в територіальному центрі комплектування, де особа стоїть на військовому обліку. Отримати відстрочку від мобілізації можна лише до моменту набуття статусу військовослужбовця. Після проходження військово-лікарської комісії та отримання мобілізаційного розпорядження, зарахування до особового складу військової частини та відправки, військовослужбовець вже не має права на відстрочку.

Щоб отримати відстрочку від мобілізації за наявності для цього підстав, потрібно подати заяву про відстрочку із вказаними паспортними даними громадянина та додати до неї документи, які підтверджують, що громадянин дійсно не підлягає призову.

Заява на отримання відстрочки від мобілізації подається до ТЦК за місцем військового обліку або призову. Громадяни можуть подати заяву про відстрочку після отримання повістки ― просто так прийти в ТЦК та написати заяву не можна.

До заяви необхідно додати документи, які підтверджують факт наявності відстрочки (наприклад, медичні довідки, висновок медико-соціальної експертної комісії (МСЕК), свідоцтво про народження дитини або медичні документи, що підтверджують стан здоров’я родичів).

Заяву зареєструють у журналі вхідної кореспонденції. Після цього її повинна розглянути комісія, яка формується на базі ТЦК. Вона розглядає заяву та ухвалює рішення щодо надання відстрочки, з особою зв’язуються та просять прийти забрати довідку про відстрочку.

В канцелярії громадянин отримує виписку з книги протоколів (в ній зазначають дані особи, що подавала заяву та претендує на відстрочку, дату народження, безпосередньо саму підставу відстрочки, номер і дату протоколу засідання комісії та підписи членів комісії).

В результаті, громадянину на руки видають довідку про надання відстрочки зі штампом у військовому квитку або тимчасовому посвідченні ― цей документ і пред’являється на вимогу про наявність відстрочки.

Що робити, якщо ТЦК не приймає документи

Якщо при особистому візиті в ТЦК не приймають заяву із документами про відстрочку, відмовляються ставити відмітку тощо, документи та заяву можна відправити "Укрпоштою" цінним листом з описом вкладення.

До листа можна прикласти звичайні копії, можна копії із написом на кожній із копій "Згідно з оригіналом, дата, прізвище, ініціали та підпис", також це можуть бути нотаріально завірені копії.

На руках у громадянина залишаться документи, які він надіслав у ТЦК, опис вкладення та чек, які будуть доказами того, що військкомат проінформовано про наявну підставу для звільнення від мобілізації та те, що громадянин просить надати відстрочку.

В Україні багато чоловіків і жінок йдуть добровольцями до армії, щоб захищати свою країну. Так, було затверджено порядок, за яким добровольці можуть отримати статус учасника бойових дій.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі