Відпустка за сімейними обставинами: коли нею може скористатися військовослужбовець

Поділитися
Відпустка за сімейними обставинами: коли нею може скористатися військовослужбовець © Сергій Наєв/Telegram
Для цього потрібно скласти рапорт.

З перших днів війни на захист України стало багато сміливих українців. За законом військовослужбовці мають право на відпустки. В тому числі, на відпустку за сімейними обставинами.

Юрист Ілля Шипко пояснив, за яких умов військовий може піти і відпустку за сімейними обставинами. Він нагадав, що з прийняттям закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань, пов’язаних із проходженням військової служби під час дії воєнного стану» умови отримання відпустки військовими дещо змінились та розширились. Тепер відповідно до вищезазначеного закону, військовослужбовці мають право отримати 30 діб відпустки на рік. Проте не за один раз, а частково, не більше ніж 15 днів за один раз.

Проте навіть якщо військовослужбовець використав 30 днів відпустки, в нього зберігається право на відпустку «за сімейними обставинами» не більше ніж на 10 днів.

«Перш за все, треба розуміти, що термін 10 днів займає виключно сама відпустка. Тобто дні які займають дорогу від частини додому і назад не враховуються в ці 10 діб. Проте очевидно, що строки маршруту додому і до частини мають бути розумними і не можуть перевищувати близько 2-3 днів», – пояснив юрист.

Також він пояснив, що підпадає під «сімейні обставини» за яких можна отримати відпустку. До таких підстав відносять:

  • одруження військовослужбовця;
  • смерть чи тяжкі захворювання батьків і дружини;
  • смерть інших близьких осіб до військовослужбовця;
  • в деяких випадках народження дитини;
  • інші випадки коли дійсно присутність військовослужбовця вдома є необхідною.

Як отримати відпустку за сімейними обставинами

Для того, щоб отримати відпустку за сімейними обставинами слід вчинити ряд дій.

  • Військовий має скласти рапорт на відпустку, в якому чітко прописує підстави для отримання відпустки за сімейними обставинами та надає той чи інший пакет документів, який підтвердить конкретні підстави. Зазвичай до таких документів належить свідоцтво про смерть близької особи, документи які посвідчують родинні зв‘язки з такою особою, лікарські заключення та висновки про стан здоров‘я близьких осіб, тощо. Копії таких документів, бажано, щоб були нотаріально завіреними.
  • Після цього військовослужбовець має подати цей рапорт з копіями документів безпосередньому командиру чи діловоду у двох екземплярах. Обидва екземпляри мають зареєструвати, та одну залишити на розгляд, а іншу віддати військовослужбовцю. Щоб у випадку непередбачуваних обставин та безпідставних відмов, військовий міг надати підтвердження того, що дійсно подавав такий рапорт.
  • Після розгляду рапорту, мають надати відповідь стосовно того чи приймають його і надають відпустку чи ні. У разі відмови, від частини де проходить службу військовий має бути офіційна друкована відмова з поясненням чому саме відмовлено.

Військовослужбовці, які стали на захист нашої країни, мають право на низку пільг від держави. В тому числі – і на оплату житлово-комунальних послуг. Для їх отримання треба звернутися до Пенсійного фонду.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі