Варшава у складі Російської імперії, неонацисти та можливість зіткнення з НАТО: Путін дав прес-конференцію

Поділитися
Варшава у складі Російської імперії, неонацисти та можливість зіткнення з НАТО: Путін дав прес-конференцію © Офіційний сайт Кремля
Більшість часу говорили не про Африку, як передбачалося, а про Україну.

Володимир Путін дав прес-конференцію після саміту «Росія — Африка», на якому деякі представники африканських країн закликали Москву та Київ реалізувати їхній мирний план, частиною якого, зокрема, є припинення вогню.

DT.UA зібрало основні цитати з відповідей Путіна на запитання російських журналістів.

Президент РФ вважає, що африканську мирну ініціативу не можна реалізувати, оскільки припинити вогонь, як пропонують її автори, зараз неможливо.

«Українська армія наступає, вони в атаці, як то кажуть. Реалізують великомасштабний стратегічний наступ. Ми ж не можемо припинити вогонь, коли на нас наступають», — сказав Путін.

 

Але вже за кілька хвилин він заявив, що «російські військові не лише відбивають атаки противника, а й самі переходять у наступ», а «противника в Україні скрізь зупинено і відкинуто», при цьому згадавши про «великі втрати ВСУ у живій силі та у техніці».

Глава Кремля переконував присутніх у тому, що так звана африканська мирна ініціатива ніяк не пов'язана з голодом у країнах Африки, який може посилитися через вихід РФ із зернової угоди, та є щирим бажанням лідером африканських країн зупинити «конфлікт».

«Африканські держави щиро думають про те, щоб зробити щось, щоб залагодити конфлікт в Україні», — пояснив він.

 

Крім того, Путін вкотре заявив, що Росія «ніколи не відмовлялася від мирних переговорів» і звинуватив Україну в небажанні миру.

«Але якщо підписано декрет, який забороняє вести переговори, а ми не відмовляємось. Для того, щоб цей процес розпочався, потрібно, щоб була згода з обох сторін», — заявив він.

 

Саму СВО Путін вже практично відкрито назвав війною.

«У нас 2023-й і РФ перебуває у стані збройного конфлікту із сусідом», — заявив він, не вдаючись до деталей «конфлікту».

 

Він також не виключив можливості зіткнень з НАТО.

«Жодних зіткнень з НАТО ніхто не хоче, але якщо хтось захоче, то ми готові», — пригрозив російський президент.

 

Не обійшлося і без згадок про Бандеру та Шухевича, а також без звинувачень у «неонацизмі».

«Україна шукає свою ідентичність, самобутність і прагне утвердження своєї ідентичності. Але чому свою ідентичність потрібно шукати на основі неонацизму?», — запитав Путін.

 

Відповідаючи на запитання щодо відмови від поїздки на саміт БРІКС до ПАР, де його мали  заарештувати за виданим Міжнародним кримінальним судом ордером, російський президент послався на зайнятість.

«Я в контакті з усіма колегами по БРІКС, я не думаю, що моє перебування на саміті БРІКС важливіше, ніж моє перебування в РФ», — заявив Путін, пообіцявши виступити на заході в онлайн-форматі.

 

А ось передачу Туреччиною Україні повернутих із полону командирів «Азова» та звинувачення у порушенні Ердоганом домовленостей, диктатор коментувати не став.

«Домовленості були, інших коментарів не буде», — відрубав він.

 

Розмова Путіна та Ердогана зокрема щодо зернової угоди, досі не відбулася через «незручний час». Однак, за словами Путіна, президенти домовилися зідзвонитися у майбутню середу.

У відповідь на питання щодо відновлення Чорноморської зернової ініціативи Путін заявив, що Росія повернеться до домовленостей «після виконання умов», зокрема й зняття санкцій із доньки російського «Россєльхозбанка».

«Вранці стільці, увечері гроші», — процитував він.

Репресії всередині Росії Путін назвав «необхідністю», оскільки росіяни, яких масово заарештовують за антивоєнну позицію, «завдають шкоди всередині країни».

«В Україні за це розстрілюють. Ви знаєте, що там убили кілька людей, варто було їм тільки рот відкрити», — заявив він.

 

Не оминув російський президент згадок про Польщу. Він знову звинуватив її в тому, що вона «хоче зайняти частину України» та нагадав про належність Варшави до Російської імперії.

«Коли на Ялтинській конференції йшла розмова про те, який має бути устрій у Європі, і Сталін сказав про те, що Львів має входити до складу Радянського Союзу, Черчілль йому заперечив і сказав, що Львів ніколи не входив до складу Російської імперії. На що Сталін відповів: "Натомість Варшава входила". Отак от Львів опинився у складі СРСР і був переданий Україні», — блиснув знанням історії Путін.

Нагадаємо, що депортацію українських дітей лідер країни-агресора назвав «роздутою історією».

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі