Група «Вагнера», ймовірно, більше не існуватиме як квазінезалежної військової структури після того, як стає зрозуміло, що Путін майже напевно відповідальний за вбивство фінансиста цієї ПВК Євгена Прігожина, засновника «Вагнера» Дмитра Уткіна, про що повідомив 23 серпня керівник логістики та безпеки «Вагнера» Валерій Чекалов. Таке припущення, яке спирається на низку нижченаведених тез, оприлюднили в сьогоднішньому звіті ISW.
Центральне керівництво Вагнера підриває здатність звернути наслідки кампанії Кремля та МО РФ щодо ослаблення, підпорядкування та знищення організації після збройного повстання 24 червня.
Повідомляється, що Міноборони Росії створило приватні військові компанії (ПВК), які вербують нинішніх та колишніх співробітників Вагнера, щоб взяти на себе контроль над операціями Вагнера за кордоном.
Російські джерела стверджували, що Кремль відмовився платити білоруському уряду за відправку Вагнера до Білорусі і що фінансові проблеми вже призвели до скорочення виплат, що призвело до відставки бойовиків Вагнера.
Супутникові знімки від 1 і 23 серпня показують, що Вагнер розібрав майже третину наметів у своєму таборі в Цілі, Осиповичі, Білорусь, у попередньому місяці, що дозволяє припустити, що спроба послабити Вагнера могла призвести до помітних втеч персоналу Вагнера з контингенту в Білорусі.
Проте деякі милблоггеры спростували твердження у тому, що бійці Вагнера демонтують свій табір у Целе.[5] Український центр опору повідомив 23 серпня, що невстановлена кількість співробітників «Вагнера» у таборах у Білорусі розпочала підготовку до повернення до Росії після смерті Пригожина.
Центральне керівництво Вагнера довело Вагнера до піку своєї незалежності під час наступу на захоплення Бахмута і намагалося зберегти деяку подобу цієї незалежності після повстання Вагнера. Усунення цього центрального керівництва, ймовірно, покладе край усім засобам Вагнера, що залишилися, діяти незалежно від російського Міноборони. Залишається незрозумілим, чи має намір Кремль повністю розпустити Вагнера, чи має намір відтворити його як набагато меншу організацію, повністю підпорядковану російському Міноборони. Третій варіант — відновлення «Вагнера» як квазінезалежної організації під новим лояльним Кремлю командиром — можливе, але малоймовірне.