21 липня Рада директорів Банку Росії (центробанку) ухвалила рішення підвищити ключову ставку одразу на 100 базисних пунктів – до 8,5% річних, щоб знизити зростаючу інфляцію – через ослаблений рубль і напружену ситуацію на ринку праці.
Починаючи з вересня 2022 року ключова ставка у Росії перебувала на рівні 7,5% річних і більшість аналітиків очікували на підвищення ставки на 50 б.п., повідомляє російське пропагандистське агентство «Интерфакс».
«Поточні темпи приросту цін, включаючи широкий набір стійких показників, перевищили 4% у перерахунку на рік і продовжують зростати. Збільшення внутрішнього попиту перевищує можливості розширення виробництва, зокрема через обмеженість вільних трудових ресурсів. Це посилює стійкий інфляційний тиск в економіці... Збільшились інфляційні очікування. Динаміка внутрішнього попиту і послаблення рубля, що відбулося з початку 2023 року, істотно посилюють проінфляційні ризики», – йдеться в повідомленні російського центробанку.
Наступне засідання Банку Росії, на якому може бути переглянуто рівень ключової ставки, заплановано на 15 вересня.
Нагадаємо, що за підсумками 2022 року інфляція в Росії виявилася рекордною за сім років. Порівняно з 2021 роком інфляція у Росії прискорилася на третину, порівняно з 2020 – у 2,5 раза.
За даними Національного банку України на червень, інфляція продовжувала сповільнюватися швидше, ніж прогнозував регулятор – сприяло зміцненню гривні на готівковому валютному ринку, а також покращення очікувань бізнесу. У макроекономічному та монетарному огляді НБУ за липень стверджувалося, що відсотки за терміновими депозитами у гривні продовжують зростати і зараз у більшості банків уже покривають очікувану інфляцію.