Усе менше українців вважають переговори з Росією потрібними зараз для досягнення миру – опитування

Поділитися
Усе менше українців вважають переговори з Росією потрібними зараз для досягнення миру – опитування
Понад 60% опитаних підтримують можливе відновлення діалогу з агресором лише після вигнання його військ з усієї України.

Лише 13,1% опитаних жителів України вважають, що переговори з російською стороною є дієвим шляхом досягнення миру, яким уже зараз варто скористатися. Цей показник впав ще на 3,5% з вересня-жовтня 2022 року, свідчать результати опитування, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова з 22 лютого по 1 березня.

Ще 72,4% респондентів не вважають переговори з агресором ефективними для припинення бойових дій (на 8,7% більше, ніж у вересні-жовтні минулого року). 14,5% учасників дослідження не назвали однозначної відповіді.

Про можливість початку розмов з ворогом уже зараз дещо частіше виступали на півдні України (26%), хоча відносна більшість усе ж проти (46%). У інших регіонах не підтримує це абсолютна більшість.

Також ще менше (на 3%) стало прихильників повернення до діалогу з РФ після витіснення окупаційних військ на лінії 23 лютого 2022 року – таких відповідей було отримано 17,6%. Проти переговорів у цьому випадку – 64,7% (на 5% більше, ніж у вересні-жовтні), не змогли чітко відповісти – 17,7% (на 2% менше).

Аналогічно, більше позитивних відповідей щодо початку переговорів за такого сценарію було отримано в південній частині України (28%, коли в інших регіонах – від 13% до 19%).

Водночас, 60,7% опитаних тепер виступають за можливість розмов з державою-агресором лише після звільнення від росіян всіх територій України та виходу на кордон 1991 року – на 3,2% більше, ніж три місяці тому. Не підтримали такий варіант 21,3% (на 0,6% менше), не визначилися – 18,1% (на 2,6% менше).

Абсолютна більшість учасників дослідження у всіх регіонах вважають переговори можливими лише після деокупації всієї держави: 56,5% – на півдні, 65% – на заході.

Соціологічне опитування проводилося методом face-to-face в усіх областях України, окрім Донецької та Луганської, – на тих територіях, які контролює уряд України та де не ведуться бойові дії. Дослідження здійснювали в межах проєкту Програми MATRA, що фінансується Посольством Нідерландів. Було опитано 2020 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Водночас, додаткові систематичні відхилення вибірки можуть бути зумовлені наслідками війни Росії проти України, у тому числі евакуацією мільйонів громадян.

Минулого місяця президент України Володимир Зеленський заявив, що зараз немає можливості вести переговори з РФ. "Там немає з ким говорити", – зазначив він тоді.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі