Соціологи розповіли, чи готові українці до територіальних поступок для якнайшвидшого завершення війни

Інфографіка
Поділитися
Соціологи розповіли, чи готові українці до територіальних поступок для якнайшвидшого завершення війни © Midjourney AI art / Telegram
Українці зберігають згуртованість та бажання чинити опір жорстокому агресорові. 

У лютому 2023 року для 87% опитаних українців жодні територіальні поступки для якнайшвидшого завершення війни не є припустимими. Лише 9% вважають, що для досягнення миру і збереження незалежності можна відмовитися від деяких територій. Про це свідчить опитування КМІС.

У травні, липні, вересні і грудні 2022 року соціологи також ставили запитання щодо готовності до територіальних поступок. У грудні 2022 року 85% респондентів вважали поступки неприпустимими, однак різниця з поточним показником у межах статистичної похибки, тобто фактично змін не відбулося. Також у грудні минулого року стільки ж, скільки й зараз (8%) опитаних українців виступали за переговори та були готові відмовитися від певних територій.

 Графік 1. З яким з цих тверджень щодо можливих компромісів для досягнення миру з Росією ви згодні в більшій мірі? (КМІС)
 Графік 1. З яким з цих тверджень щодо можливих компромісів для досягнення миру з Росією ви згодні в більшій мірі? (КМІС)

Також соціологи опублікували дані в регіональному вимірі. Зокрема, у всіх регіонах України абсолютна більшість респондентів виступають проти будь-яких територіальних поступок.

Серед жителів сходу 82% опитаних проти поступок, готові до поступок – лише 13%. Серед жителів півдня 86% респондентів проти поступок, готові до них – лише 9%. Соціологи зазначають, що порівняно з вереснем минулого року у всіх регіонах ситуація більш-менш стабільна.

Графік 2. Готовність до територіальних поступок у регіональному вимірі (КМІС)
Графік 2. Готовність до територіальних поступок у регіональному вимірі (КМІС)

«Загальна готовність до «важких компромісів» є важливим індикатором стійкості і готовності далі продовжувати боротьбу. Як можна бачити, українці і під кінець непростої зими зберігають згуртованість та бажання опиратися далі жорстокому агресорові», - заявили соціологи, додавши, що наразі будь-який план, де українцям буде «продаватися» «мир в обмін території» приречений на провал і несприйняття.

Упродовж 14-22 лютого 2023 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів власне всеукраїнське опитування громадської думки «Омнібус» методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Участь в опитуванні взяли 2002 респонденти, що мешкають у всіх регіонах України, крім Криму. Опитування проводилося з дорослими у віці 18 років і старше громадянами України, які на момент опитування проживали на українській території у межах, які контролювалися владою до 24 лютого 2022 року. До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролювалися українською владою до 24 лютого 2022 року: АР Крим, м. Севастополь, окремі райони Донецької та Луганської областей. Також опитування не проводилося з громадянами, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.

Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% для показників, близьких до 25%, 1,5% - для показників, близьких до 10%, 1,1% - для показників, близьких до 5%. За умов війни крім зазначеної формальної похибки додається певне систематичне відхилення. Однак загалом соціологи вважають, що отримані результати зберігають високу репрезентативність та дозволяють досить надійно аналізувати суспільні настрої населення.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі