Українці розділилися у питанні, що є перемогою в російсько-українській війні: є екзотичні пропозиції

Поділитися
Українці розділилися у питанні, що є перемогою в російсько-українській війні: є екзотичні пропозиції © Facebook/Генштаб ЗСУ
Більшість жителів України схиляються до думки, що перемога – це кордони січня 2014 року

Думки стосовно того, що можна вважати перемогою в російсько-українській війні розділили українців. Менше половини жителів України – 42% – вважають, що перемогою є відновлення кордонів до окупації Криму, тобто повернення українських земель, які були загарбані після січня 2014 року. Про такі результати соціологічного дослідження повідомили експерти Центру Разумкова.

“Ще 17,5% вважатимуть перемогою знищення російської армії та сприяння повстанню/розпаду всередині Росії. 14% вважатимуть перемогою відновлення статус-кво станом на 23 лютого 2022 року”, – зазначають дослідники.

"Екзотичні” рішення щодо припинення війни

Значно менший відсоток опитаних схиляються до екзотичних рішень у російсько-українській війні:

  • 8% вважатимуть перемогою деокупацію всієї території України навіть без Криму;
  • 8% вважатимуть перемогою припинення бойових дій навіть якщо окупаційна російська армія буде на тих територіях, які захоплені з початком повномасштабного вторгнення.

Інформація про проведення опитування

Результати соціологічного опитування, що проводилося соціологічною службою Центру Разумкова з 6 по 12 червня 2024 року в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст опитування є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів і не обов'язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.

Опитування методом face-to-face проводилося у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій областях та місті Києві (у Запорізькій, Миколаївській, Харківській, Херсонській областях — лише на тих територіях, що контролюються урядом України та на яких не ведуться бойові дії).

Опитування проводилося за стратифікованою багатоступеневою вибіркою із застосуванням випадкового відбору на перших етапах формування вибірки та квотного методу відбору респондентів на заключному етапі (коли здійснювався відбір респондентів за статево-віковими квотами). Структура вибіркової сукупності відтворює демографічну структуру дорослого населення територій, на яких проводилося опитування, станом на початок 2022 року (за віком, статтю, типом поселення).

Опитано 2016 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Разом з тим, додаткові систематичні відхилення вибірки можуть бути зумовлені наслідками російської агресії, зокрема, вимушеною евакуацією мільйонів громадян.

Як повідомляли раніше експерти, зокрема директор Інституту соціології НАН України Євгеній Головаха, в українців немає єдиного розуміння, що таке перемога

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі