Українська авіація стала козирем в захисті від ворога – командувач Повітряних сил

Поділитися
Українська авіація стала козирем в захисті від ворога – командувач Повітряних сил © Командування Повітряних сил ЗСУ / Facebook
Були бої, коли один пілот протистояв 12 ворогам.

Повітряні Сили першими здійснили потужний та неочікуваний удар по противнику, який розпочав повномасштабне вторгнення 24 лютого 2022 року. Про те, як вдалося вистояти тоді і що потрібно зараз для остаточної перемоги над ворогом – розповів генерал-лейтенант Анатолій Кривоножко.

За його словами, підготовка до бойового вильоту після першого удару ворога по нашим аеродромам тривала близько години. Групами від 6 до 25 літаків окупанти намагалися здійснити контроль повітряного простору та надати авіаційну підтримку своїм сухопутним військам, для швидкого просування та захоплення наших територій. Однак наша авіація раптово вдарила по ворогу із запасних аеродромів.

«Оборонці українського неба - продемонстрували не лише надзвичайну майстерність, а й виключний героїзм. В середньому, протистояння було 2,5 російських літака до 1 українського. Хоча були й бої, коли один наш пілот діяв проти 12 ворогів. Наші хлопці працювали постійно. На межі надлюдських і технічних можливостей. Спали по 2-3 годин на добу», - розповів генерал інформує Генштаб.

Кривоножко зазначив, що основні зусилля російські війська спрямували на знищення всієї системи ППО, живучість якій деякі іноземні експерти прогнозували від 2-3 годин до доби.

Після отримання сучасних комплексів ППО фективність захисту нашого неба значно підвищилась з урахуванням інтегрування ЗРК в систему, покращилась якість розвідки та оповіщення.

"Ми почали володіти інформацією про дії ворога на тих висотах, які наші станції раніше не досягали. Сьогодні 70-80% успіху ми здобуваємо завдяки новітній техніці, більш досконалій тактиці, професіоналізму, майстерності і набутому бойовому досвіду», - пояснив генерал.

Чи готові американці і європейці пожертвувати Україною задля поліпшення відносин із Росією? Наскільки важливо для них підтримати Україну? Чи згодні вони послати війська на захист нашої країни у разі нового російського вторгнення? Чи хочуть бачити Україну в ЄС і НАТО? Відповіді на ці та інші запитання дало розлоге соціологічне дослідження, недавно проведене у США, Канаді, Великій Британії, Німеччині, Франції, Польщі. Його результати аналізує Тетяна Силіна у статті «Чи готовий Захід захищати Україну від Путіна? Що кажуть у шістьох провідних країнах».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі