Українофоб Орбан заявив, що Україна має бути «буферною зоною» між Росією та Заходом

Поділитися
Українофоб Орбан заявив, що Україна має бути «буферною зоною» між Росією та Заходом © EPA-EFE/OLIVIER MATTHYS
Прем'єр Угорщини транслює думку, що приймати Україну до НАТО та ЄС можна було у 2008 році, а зараз – ні

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, який вимушено підтримав виділення 50 млрд євро фінансування для України, знову зробив низку антиукраїнських заяв. Цього разу – у розмові із колишнім канцлером Австрії Вольфгангом Шюсселем на дискусійному форумі «Голоси Європи».

«Подобається вам це чи ні, подобається це українцям чи ні, але Україна на карті знаходиться там, де вона є. Найкраща перспектива – щоб це була буферна зона між Росією та Заходом – із гарантіями безпеки, звісно. Якщо цього не вдасться, Україна втратить свою землю. Росіяни знищуватимуть Україну знову і знову, знову і знову. Росія ніколи не прийме у себе на порозі такого члена ЄС та НАТО, як Україна. Ніколи», – сказав Орбан, повідомляє Telex.

Що ще заявив Орбан

  • «Нам не вдалося [у 2008 році] успішно завершити переговори про вступ України та Грузії, тим самим втративши перспективи України як майбутнього члена Європейського Союзу та НАТО».
  • «[Україна] не забезпечує нам, європейцям, додаткової безпеки, тому що більшість із нас уже є членами НАТО, яка набагато сильніша за Росію. Немає жодної небезпеки нападу Росії на члена НАТО» (відповідь на репліку Шюсселя про те, що Україна забезпечує безпеку Європи).
  • «Найбільша небезпека для Європи полягає в тому, що угода про структуру безпеки нашого континенту буде досягнута між Росією та Америкою через голову Європи» (Орбан упевнений, що Росія не прийме як сторону переговорів Україну, а лише США і, можливо, Євросоюз, «якщо ми будемо розумними»).
  • «Ми, європейці, недостатньо сильні, щоб росіяни сприймали нас серйозно. Це силова гра. Це війна. Ми маємо виявити силу і чітко донести до росіян: у нас є інтереси, у них також є інтереси – ми можемо укладати угоди на цій основі» (відповідь на слова Шюсселя про те, що він не впевнений, що Росії можна довіряти).
  • «На жаль, війна в Україні не закінчиться цього року. Ми [Угорщина] зробимо все, щоб хоча б встановити припинення вогню та створити ситуацію, в якій ми зможемо вести переговори».
  • «Ми не можемо собі дозволити підтримувати Україну, доки вона не досягне військової перемоги» (Орбан вважає, що Європа не в змозі поставити Україні достатньо зброї).
  • «Нам необхідно завершити старе завдання розширення [ЄС], перш ніж розпочинати нове розширення з Україною. Якщо ми не інтегруємо Сербію якнайшвидше, ми її втратимо. Сербія має інші варіанти: вона щойно підписала угоду про вільну торгівлю з Китаєм. Але навіщо нам розпочинати переговори з Україною щодо членства в ЄС? Тому що це має політичний сенс і тому, що ми знаємо, що вони ніколи не приєднаються?» (У другій половині року Угорщина може головувати у Раді ЄС, і Орбан заявив, що «наш головний пріоритет» – це розширення ЄС за рахунок Західних Балкан).

Нагадаємо, що Орбан пояснив свою підтримку пакету фінансової допомоги Україні тим, що його «загнали в глухий кут». Він заявив, що якби Угорщина скористалася правом вето, то в неї забрали б європейське фінансування.

Угорський прем'єр Віктор Орбан у відносинах із Києвом, Брюсселем та Вашингтоном розігрує багатоходівку. Але до президентських виборів у США Київ має невеликий запас часу, коли Орбан буде змушений демонструвати Заходу хоч якийсь прогрес в українсько-угорських відносинах. Чому? Про це пише оглядач відділу міжнародної політики ZN.UA Володимир Кравченко у статті «Вікно ще відкрите: чи вдасться Україні покращити відносини з Орбаном?»

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі