Україні та її союзникам потрібна нова стратегія у війні з Росією — Bloomberg

Поділитися
Україні та її союзникам потрібна нова стратегія у війні з Росією — Bloomberg © Getty Images
Путін повинен розуміти, що він не може перемогти і який ризик для нього становить продовження війни.

Союзники України повинні радикально переосмислити свій підхід до оборони цієї країни. Це, звичайно, означає надання більшої кількості зброї і боєприпасів, але це також означає зміну способу пояснення війни. Адже Путін пристосувався і переможе, якщо і Захід, і Україна не зможуть розробити й реалізувати нову стратегію, вважає Марк Чемпіон, колумніст Bloomberg Opinion, який висвітлює події в Європі, Росії та на Близькому Сході.

Перш за все, мова, яка використовується для обґрунтування підтримки України, повинна змінитися, оскільки війна перетворюється на випробування сили і волі між конкуруючими коаліціями, очолюваними США з одного боку і Китаєм з іншого, як писав колумніст Хел Брендс. Водночас, президентські вибори в США в листопаді можуть призвести до радикальних змін у Вашингтоні, що робить ще більш важливим наявність чіткої політики та життєздатної стратегії завершення війни до того часу.

"Лише на третьому році війни адміністрація Байдена відкрито заявила, що хоче перемоги України, але що це означає, залишається нечітко визначеним. Стільки ж часу знадобилося для того, щоб серйозно поговорити про те, що робити з приблизно 300 мільярдами доларів суверенних російських коштів, заморожених в американських і європейських банках, або схвалити відправку далекобійних ракет ATACMS і винищувачів F-16, які так очевидно потрібні Україні. Навіть зараз тривають дебати про те, чи повинна Україна мати можливість використовувати цю зброю для завдання ударів по цілях в Росії", — зазначає колумніст.

Труднощі, з якими стикається Україна на полі бою, привертають увагу, але, збираючись у липні у Вашингтоні на святкування 75-ї річниці Організації Північноатлантичного договору, лідери повинні скористатися цією нагодою, щоб рішуче переосмислити стратегію оборони України. Вони повинні поставити за мету перемогу, визначити параметри того, що це означає, і пояснити, як вони планують її досягти. Тоді, і тільки тоді, обіцянку "стільки, скільки буде потрібно" можна буде замінити на "все, що буде потрібно".

Лише тоді, коли Путін вирішить, що він не може перемогти, і що продовження вторгнення несе більше ризику, ніж вигоди, будь-який мир матиме шанс на довготривалість. Російським лідерам треба показати, що вони не можуть дозволити собі пересидіти Захід, тому що ціна спроби занадто висока, а шанси на успіх занадто примарні. Кожен елемент стратегії Альянсу щодо України має надсилати той самий сигнал.

Колумніст повідомляє, що війна в Україні — це передусім війна за збереження недоторканності кордонів і, таким чином, запобігання подальшим війнам. Союзники України повинні чітко заявити про це на липневому саміті НАТО і, можливо, навіть запросити кількох "автократів", щоб донести цю думку до них.

Раніше ми повідомляли, що війна в Україні може відійти на другий план, зважаючи на вибори в Європі та США. Інтерес Заходу до допомоги Україні знову ризикує зменшитися. Якою має бути стратегія Заходу щодо війни Росії проти України пише Аріяна Ґіць та Роман Сон у статті "Стратегічна поразка Росії: що повинен зробити Захід".



 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі