Україна та ЄС обговорюють три головні кроки якнайшвидшого постачання зброї

Поділитися
Продовжується робота над тим, аби ЄС зміг швидко та без утисків для себе надати Україні необхідні на полі бою боєприпаси. 

Наразі тема постачання Україні боєприпасів з країн Євросоюзу обговорюється на трьох треках. Це і швидке відшкодування за надане озброєння, і спільні закупівлі, і забезпечення постачання у середній та довгостроковій перспективі. Про це розповів представник України при ЄС Всеволод Ченцова в інтерв'ю "Радіо Свобода".

За його словами, питання боєприпасів було у фокусі уваги неформальної міністерської зустрічі в Стокгольмі на початку березня, де був присутнім і міністр оборони України Олексій Рєзников. 

"Ми працюємо з Європейською службою зовнішньої діяльності, з військовим штабом над тим, щоби держави-члени могли максимально швидко і комфортно для себе віддати нам те, що потрібно на полі бою саме сьогодні. Якщо вони швидко видадуть те, що є на складах, вони можуть претендувати на швидку компенсацію. Ці кошти можна використати в тому числі для того, щоби виробляти ці припаси. І це – перший трек" – каже Ченцов.

Аби забезпечити реалізацію цього першого кроку, держави-члени домовилися фактично виділити в рамках Європейського фонду миру окремий ресурс, з якого будуть в прискореному режимі компенсовуватися такі видатки.

"Другий – це спільні закупівлі. Ми сподіваємося, що буде знайдена оптимальна модель, з точки зору того, як цей процес буде координуватися. На сьогодні є пропозиція, щоб активно залучалася Європейська оборонна агенція. У держав-членів є також свої можливості та свій досвід. Також досвід у рамках НАТО", – продовжує Ченцов.

У цьому випадку Україні, як бенефіціару цього процесу, і державам-членам треба правильно скоординувати, щоби це працювало. І працювало швидко. Причому, спільні закупівлі мають працювати паралельно з системою відшкодування за надані боєприпаси зі складів країн ЄС.  

"І третій трек – це як у середньо- і довготерміновій перспективі забезпечити планомірне поповнення цих ресурсів. Тут уже вступає в дію Єврокомісія, тому що саме вона розуміє, які повинні бути стимули для виробництва, які можливі пільги, яка може бути координація вже на загальноєвропейському рівні, на рівні індустрій", – резюмував Ченцов.

Тим часом німецький оборонний концерн Rheinmetall заявив, що може забезпечити Україну снарядами, та поки що не робить цього. У компанії заявили про відсутність відповідного замовлення від ЄС. На тлі війни Росії проти України після майже 20-річної перерви в Румунії відновлять виробництво пороху і боєприпасів

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі