Україна та Велика Британія планують найближчими тижнями укласти 10-річну угоду про безпеку, у межах якої королівство хоче використати свій військово-морський досвід, щоб допомогти нашій державі зберігати контроль у Чорному морі, пише The Telegraph з посиланням на власні джерела.
Очікуваний меморандум про взаєморозуміння має підтвердити зобов’язання «тримати Україну в боротьбі» проти РФ шляхом надання британської військової підтримки з фокусом на посиленні морського потенціалу. Крім того, планується виділення фінансової допомоги та подальша формалізація двостороннього обміну розвідувальними даними.
У межах договору йдеться також про післявоєнні “гарантії безпеки” щодо захисту від Росії на випадок, якщо та вирішить здійснити нове вторгнення в Україну. Це включає збільшення поставок зброї, фінансової підтримки та відновлення будь-яких скасованих санкцій у разі потенційного нападу.
Загалом під час надання озброєнь за меморандумом увагу зосереджуватимуть на посиленні оперативної сумісності українських військ із силами НАТО. Щоб зміцнення могло стати довгостроковим стримуючим фактором від потенційних майбутніх нападів.
Також Британія має намір продовжити навчальну програму для українських військових на своїй території, у межах якої вже пройшли підготовку понад 30 тисяч захисників.
У The Telegraph зазначили, що королівські Військово-морські сили вже навчають українських фахівців з розмінування на безекіпажних підводних човнах для розчищення глибоководних шляхів і підготовки до десантних рейдів. Також Британія надавала нашій державі корабельні версії ракет Brimstone.
Угода буде заснована на недавньому оголошенні про те, що в рамках "морської коаліції" Норвегії та Великої Британії Королівські ВМС передадуть Україні два кораблі для розміновування.
Від Банкової досить часто доводиться чути, що готуються угоди про "гарантії безпеки" України з найближчими міжнародними партнерами. Однак, судячи з наявної у ZN.UA інформації, наші партнери мають намір брати на себе якнайменше зобов’язань. І в міру підготовки документи вихолощуються, формулювання в них стають дедалі загальнішими. Про те, чого слід очікувати від майбутніх угод про "гарантії безпеки", пише Володимир Кравченко в статті "Безпека без гарантій? Що насправді пропонує Україні Захід".