Оскільки Росія продовжує вести свою жорстоку війну проти України, все частіше лунають заклики до Вашингтона, в тому числі до Дональда Трампа, коли він вступить на посаду президента в січні, припинити бойові дії, щоб врятувати життя українців.
Такі заклики применшують або ігнорують здатність України діяти самостійно. Це буде вибір України, чи вступати в переговори та, чи погоджуватися на врегулювання, зазначає Стівен Пайфер, співробітник Стенфордського центру міжнародної безпеки та співробітництва й колишній посол США в Україні (1998-2000).
На практиці Трамп не зможе примусити до переговорів чи припинення війни. Що він може зробити, так це припинити військову та фінансову допомогу Києву з боку США. Це ускладнить оборону України й збільшить шанси на перемогу Росії, додає Пайфер.
"Однак припинення американської підтримки не обов'язково призведе до закінчення війни. Український уряд і багато українців залишаються сповненими рішучості захищати свою свободу", — вважає колишній посол США в Україні.
На думку Пайфера, Вашингтон не повинен тиснути на Київ, щоб той розпочав переговори, особливо коли Кремль не демонструє жодних ознак чесного підходу до переговорів.
Раніше Марк Беннетс, іноземний кореспондент газети The Times зазначав, що Трампу буде важко змусити Зеленського та Путіна "укласти угоду". Трамп буде змушений випробувати свої навички у веденні переговорів в спробі домовитися між Зеленським і Путіним.
У зовнішньополітичному мисленні новообраного президента США намагався розібратися голова комітету ВР з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха у статті для ZN.UA "Зрозуміти Трампа і зробити його союзником".