Україна отримала ізраїльські радіолокаційні системи захисту

Поділитися
Україна отримала ізраїльські радіолокаційні системи захисту © Natan Flayer / twitter
З понеділка вони вже почали працювати  в Києві.

Україна вперше отримала ізраїльські радіолокаційні системи захисту, які з понеділка вже розміщені в Києві. Мова йде про ieMHR, виготовлені ізраїльською RADA Electronic Industries, які литовська волонтерська організація доставила в Україну, пише ізраїльська газета Haaretz.

Газета зазначає, що литовська волонтерська організація Blue/Yellow придбала 16 радіолокаційних систем, три із яких вже дісталися України та почали працювати.

Системи призначені для виявлення повітряних загроз, включаючи ракети, ракети, мінометні снаряди, гелікоптери та безпілотники в радіусі до 10 км. Вони функціонують як система оповіщення і не мають можливостей перехоплення. За словами волонтерів, мобільні та стаціонарні системи будуть використовуватися в основному для захисту критичних об’єктів та інфраструктури.

Ізраїльський новинний сайт Walla з посиланням на трьох ізраїльських та українських чиновників повідомляє, що експортні ліцензії для двох ізраїльських компаній на продаж оборонних систем із радіусом дії 40 км були схвалені в березні.

«Постачання в Україну справжніх ізраїльських бойових систем є рідкістю в нинішньому конфлікті. Незважаючи на неодноразові запити Києва та інших країн, а особливо після постачання Росії іранських безпілотників, Ізраїль продовжував відмовлятися постачати Україні системи протиповітряної оборони, такі як ракети «Залізний купол» або «Барак», через побоювання, що ці заходи розлютять Кремль і завдадуть шкоди інтересам Ізраїлю, включаючи його операції в Сирії», - зазначає Haaretz.

Щоправда після активнішої співпраці Росії з Іраном влада Ізраїлю дещо пом’якшила свою позицію. Зокрема Ізраїль запропонував допомогу Києву у створенні «рятувальної системи раннього попередження цивільного населення» для захисту від повітряних атак і поділився розвідданими про іранську програму безпілотників.

На тлі формування нового ізраїльського уряду, а також посилення неформального союзу РФ та Ірану на Банковій сподівались покращити оборонну співпрацю між Україною та Ізраїлем. Наскільки це можливо, розбирався Володимир Кравченко у своїй статті для ZN.UA "Чому Ізраїль не дає ППО Україні: шість причин"

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі