Угорщина не засудила постачання Північною Кореєю зброї Росії у війни проти України, як це зробили практично всі інші члени ЄС, бо не отримала жодних доказів.
Про це повідомив очільник МЗС країни Петер Штарай, відповідаючи на запитання представників опозиції Мартона Томпоша і Петера Унгара під час парламентських обговорень, пише угорське видання 444.
«Оскільки нам не було надано жодних доказів, у нас не було можливості перевірити дійсність тверджень, що містяться в заяві», — відповів Штарай.
Двох членів парламенту цікавило, чому уряд Угорщини не приєднався до заяви, в якій йдеться про засудження експорту КНДР балістичних ракет до Росії, яка, у свою чергу, запускає їх по Україні.
Резолюцію, до якої долучилися провідні держави Європейського Союзу, а також Велика Британія та Албанія і Північна Македонія оприлюднив Державний департамент Сполучених Штатів. Разом із тим, у переліку тих, хто її підтримав, немає Словаччини та Угорщини.
«Це дивно і несподівано, оскільки уряд Угорщини виступає категорично проти будь-яких поставок зброї в російсько-українській війні. Угорський уряд засуджує лише поставки зброї із Заходу чи також і зі Сходу?», — запитує Унгар.
На початку січня речник Білого дому з нацбезпеки заявив, що росіяни вже використали в Україні балістичні ракети та пускові установки, отримані з Північної Кореї. 2 січня Харків було атаковано саме північнокорейською балістикою.
Військово-технічне співробітництво Москви та Пхеньяна є спільним викликом для Києва та Сеула — подовжує здатність рф затягувати війну проти України та збільшує військову напругу на Корейському півострові.
Про те, як Україна та Південна Корея разом мають реагувати на цей виклик — читайте у статті Наталії Бутирської «Корейські ракети для Росії. Чим Путін заплатив КНДР і як це загрожує Україні».