У The Hill з'ясували, що заважає встановленню справедливого миру в Україні

Поділитися
У The Hill з'ясували, що заважає встановленню справедливого миру в Україні © EPA-EFE/MAXIM SHEMETOV
Російський авторитаризм та імперіалізм блокують забезпечення справедливого миру в Україні.

Всі хочуть завершення російсько-української війни шляхом переговорів, але переговори можуть бути успішними лише тоді, коли всі сторони прагнуть стабільного, тривалого і справедливого миру. Основними перешкодами є: Путін, його режим та сама Росія, зазначає Олександр Мотиль, професор політології Ратгерського університету та фахівець з питань України, Росії та СРСР.

"Очевидно, що Путін є найбільшою і найбезпосереднішою перешкодою на шляху до миру. Він розраховував захопити Україну за кілька тижнів, натомість він втягнув Росію в непереможну війну, яка триває вже три роки. Проблема Путіна полягає в тому, що він несе повну відповідальність за катастрофічну війну, яка незабаром коштуватиме його країні близько мільйона загиблих і поранених солдатів, і яка веде Росію до економічної прірви. Путіну необхідно перемогти або принаймні створити ілюзію перемоги", — вважає професор.

Врегулювання шляхом переговорів, яке залишає Курську область під контролем України й не включає чотири області — Луганську, Донецьку, Запорізьку та Херсонську, — які Путін формально анексував, є неприйнятним для російського диктатора не стільки тому, що умовний обурений "народ" буде протестувати, скільки тому, що російські еліти розкусять хитрість Путіна і, можливо, притягнуть його до відповідальності. Таким чином, Путін загнав себе в кут. Звільнити його може лише щось схоже на перемогу.

"Але Путін — не єдина перешкода. На заваді може стати й глибоко авторитарний режим, який він побудував. Політичні, військові, економічні та культурні еліти, які формують режим, пропонують Путіну свою лояльність в обмін на практично необмежений доступ до всіх видів ресурсів", — додає Мотиль.

На думку автора, врегулювання шляхом переговорів, яке не призведе до капітуляції України й перетворення її на російського васала, підриває стабільність режиму, а отже, є неприйнятним для Путіна. Саме з цим і зіткнеться адміністрація Трампа: укласти угоду з лідером, режимом і країною, об'єднаними в одного "колективного Путіна", буде нелегко навіть для неперевершеного переговорника, зазначає Мотиль.

"Слова і погрози не вплинуть на "колективного Путіна". Тільки дії — а це означає дати Україні можливість перемогти й тим самим змусити "нечестиву трійцю"[Путіна, його режим та Росію] погодитися на справжній мир", — підсумував професор.

Раніше Ендрю Чахоян, академічний директор Амстердамського університету зазначив, що війни Москви є результатом її імперських амбіцій, Трамп має врахувати це і діяти відповідно, якщо його обіцянки щодо завершення війни мають значення. Агресор має зазнати поразки — не лише заради виживання України, але й для того, щоб покласти край імперським амбіціям Росії, вважає Чахоян.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі