До складу переговорної групи при Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими, яка займається підготовкою обмінів, увійдуть представники Служби безпеки України, Головного управління розвідки Міноборони, Міністерства внутрішніх справ, Служби зовнішньої розвідки та омбудсмена. Про це на спільному з учасниками Координаційного штабу брифінгу за результатами Ставки Верховного Головнокомандувача повідомив голова СБУ Василь Малюк.
Він нагадав, що в ході боїв у Курській області спецпризначенці ЦСО "А" СБУ взяли в полон понад сотню військовослужбовців РФ, серед яких є офіцери та представники підрозділу "Ахмат".
“Вчора нами була проведена філігранна операція, в результаті якої 102 росіянина потрапили в полон. Ми у перспективі вже думаємо про те, яким чином максимально ефективно скористатися цим, щоб повернути наших оборонців додому”, — зауважив очільник СБУ.
За його словами, наразі з полоненими росіянами працюють військова контррозвідка та слідчі СБУ для документування воєнних злочинів. Після цього будуть проводитися переговори щодо їх обміну.
Начальник ГУР МО Кирило Буданов, у свою чергу, озвучив принципи, за якими будуть проводитися перемовини про звільнення полонених.
Передусім, за його словами, Україна вимагає повернення важкохворих та важкопоранених, а також жінок. Перевага буде надаватиметься тим, хто найдовше перебуває у полоні.
"Ми будемо також докладати максимум зусиль для повернення цивільних бранців,тих, хто перебуває в неволі з 2014 року. Особлива увага – захисникам Маріуполя і, зокрема, тим, хто захищав "Азовсталь". Також не будемо забувати про кримських татар", – зазначив Буданов.
Раніше уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець заявляв, що провів переговори із омбудсменкою РФ Тетяною Москальковою стосовно обміну військовополоненими на тлі просування українських Сил оборони на Курщині. За його словами, цю розмову ініціювала російська сторона.