У Румунії визначилися, як захистять своїх громадян від російських дронів

Поділитися
У Румунії визначилися, як захистять своїх громадян від російських дронів Падіння російського дрона на території Румунії в ніч на 4 вересня © Олег Ніколенко/facebook
Для жителів прикордоння з Україною побудують укриття та вмикатимуть сигнал повітряної тривоги 

У Румунії визначилися, яким чином захистять своїх громадян, що проживають поблизу кордону з Україною та знаходяться у небезпеці через атаки російських дронів на українські порти. Про переселення жителів не йдеться. Міноборони має побудувати укриття для людей, а Інспекція з надзвичайних ситуацій – забезпечити сповіщення про повітряну тривогу. 

Відповідне рішення було ухвалене 8 вересня на засіданні Національного комітету з надзвичайних ситуацій. Комітет уповноважив Міністерство національної оборони визначити райони на румунському березі Дунаю, навпроти українських портів Рені та Ізмаїл, які бомбардуються росіянами, і де мають бути запроваджені заходи захисту населення, передає видання Romania Journal. 

Серед визначених заходів захисту населення – розсилання повідомлень Ro-Alert про небезпеку у районах із ризиком падіння «елементів, що належать до засобів ведення бойових дій, які використовуються в конфлікті». Інспекція з надзвичайних ситуацій має проінструктувати громадян, як діяти під час повітряної тривоги.  

Окрім оповіщення населення, локальні інспекції з надзвичайних ситуацій проінструктують місцевих жителів, як діяти в таких ситуаціях. У населених пунктах Плауру, Чаталкіой та інших будуть побудовані укриття.

Рішення комітету ухвалене «беручи до уваги нещодавні і неодноразові атаки, здійснені на українські порти Рені та Ізмаїл, а також відповідь української протиповітряної оборони». 

Нагадаємо, Digi24 повідомляв, що мер румунської комуни Чаталкіой Тудор Чернега, із посиланням на місцевих мешканців села Плауру, заявив, що російські дрони літають над їхніми домівками вже місяць. Один з мешканців села сказав журналістам: «Коли ти лягаєш спати, ти думаєш про те, чи прокинешся ти вранці». Чернега просив забезпечити можливість переселення – забезпечити харчуванням та житлом. 

Румунська влада почала реагувати на прольоти російських безпілотників лише після падіння дрона Shahed-136/131 на території Румунії в ніч на 4 вересня. Спочатку міністерство оборони Румунії заперечувало це, але потім міністр оборони підтвердив факт падіння дрона. 7 вересня генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що на даний момент Альянс не виявив ознак того, що вибух дрона на румунській території був результатом навмисної атаки Росії на Румунію (члена НАТО).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі