Тристоронній обмін: США можуть запропонувати Польщі “Залізний купол”, щоб Варшава передала свої Patriot Україні — Politico

Поділитися
Тристоронній обмін: США можуть запропонувати Польщі “Залізний купол”, щоб Варшава передала свої Patriot Україні — Politico © Getty Images
Команда Байдена шукає “креативні” шляхи для продовження підтримки Києва.

Команда президента США Джо Байдена і законодавці шукають “креативні способи” продовження надання допомоги Україні. Зокрема, один із “обхідних шляхів” може бути запропонований сенатором-демократом Крісом Ван Голленом, повідомляє Politico.

Він обмірковує тристоронній обмін, в якому Польща, член НАТО, отримує американські системи "Залізний купол" і передає частину своїх систем ППО в Україну. 

Це сталося після того, як Ізраїль відхилив прохання Вашингтона і Києва надіслати "Залізний купол", від якого залежить захист Єрусалиму від ракет, що випускаються з сектора Газа, — безпосередньо в Україну. Ізраїль, який є співвиробником цієї системи, має право вето на її передачу.

Ван Голлен повідомив Politico, що бачить Польщу, яка минулого року придбала у США системи протиракетної оборони Patriot, перспективним партнером.

"Польща може відправити свої системи Patriot в Україну, де вже розгорнуті системи Patriot - такий собі обмін, тому що поки наші дві батареї "Залізного купола" залишаються у розпорядженні Сполучених Штатів, це нормально", - сказав Ван Голлен.

Для адміністрації Байдена і прихильників України в Конгресі є сенс планувати “креативні шляхи” для збереження потоку зброї. Але ці схеми вказують на глибинний песимізм щодо того, що законодавці не зможуть пройти стандартний шлях: винести законопроект про допомогу Україні на голосування, ухвалити його і відправити на підпис Байдену - усе це під час протистояння за призначення нового спікера і вирішення проблеми з державним фінансуванням.

"Тепер, коли Маккарті пішов, це буде ще важче. У нас закінчується час", - заявив цього тижня конгресмен-республіканець, голова Комітету у закордонних справах Палати представників Майкл Маккол.

Усунення Кевіна Маккарті з посади спікера нижньої палати Конгресу США спричинило турбулентність у Вашингтоні. І хоча республіканці й намагатимуться якнайшвидше обрати нового спікера, протистояння в їхніх лавах (зокрема й стосовно допомоги Україні) робить цю задачу надважкою. Про те, чому зняли Маккарті та хто може очолити Палату представників, читайте в статті Олександра Хари «Обезголовлена палата: що означає для України відставка спікера Конгресу США?».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі