Наступного тижня адміністрація американського президента Джо Байдена оголосить про новий пакет озброєнь для України, виділений за рахунок $5,4 мільярда — суми, яка у червні, як виявилась, була бухгалтерською помилкою, повідомляє Reuters із посиланням на офіційних осіб США.
Ці кошти дають можливість адміністрації Байдена надати Києву зброю, обладнання та боєприпаси, незважаючи на виключення нової допомоги Україні з прийнятого Палатою представників минулих вихідних законопроекту про тимчасові витрати.
Якщо Конгрес не надасть нових коштів для оновлення запасів зброї, техніки та обладнання на американських складах, а кошти Пентагону закінчаться, у міністерстві можуть здійснити перерозподіл статей витрат.
Цей механізм може бути застосований для забезпечення нагальних потреб, зокрема для купівлі зброї у таких виробників, як Lockheed Martin, який виробляє керовану ракетну систему залпового вогню (GMLRS) і General Dynamics, який випускає 155-міліметрові артилерійські боєприпаси.
Конгрес може також знову збільшити PDA, що дозволяє президенту передавати товари та послуги з запасів США без відповідного схвалення законодавців під час надзвичайної ситуації.
Адміністрація Байдена також розглядає можливість використання грантової програми Держдепартаменту для надання Україні додаткової військової допомоги.
Допомога США Україні може частково залежати від того, хто обійме посаду спікера Палати представників після того, як цього тижня республіканець Кевін МакКкарті був усунений із крісла спікера. Деякі з його можливих наступників рішуче підтримують допомогу Києву, а інші — виступають категорично проти.
Демократи, які однозначно підтримують допомогу Україні, наполягають на тому, що Конгрес має підтримати продовження допомоги. Багато республіканців у Сенаті, в тому числі такі впливові особи, як лідер республіканців Мітч Макконнелл, також погоджуються із цим.