Трампу буде недостатньо підписання угоди про надра для відновлення допомоги Україні — NBC News

Поділитися
Трампу буде недостатньо підписання угоди про надра для відновлення допомоги Україні — NBC News © Getty Images
Американський президент, серед іншого, хоче побачити зміни у ставленні Зеленського до мирних переговорів, зокрема, готовність піти на поступки.

У той час як американські та українські посадовці готуються до зустрічі в Саудівській Аравії, президент США Дональд Трамп у приватному порядку дав зрозуміти своїм помічникам, що підписання угоди між Вашингтоном і Києвом про корисні копалини буде недостатньо для відновлення допомоги й обміну розвідданими з Україною, повідомляє NBC News, посилаючись на слова представника адміністрації Штатів та ще одного американського посадовця.

Трамп хоче, щоб угода про корисні копалини була підписана. Але він також хоче побачити зміни у ставленні президента України Володимира Зеленського до мирних переговорів, зокрема, готовність піти на поступки, наприклад, віддати території Росії. Ще Трамп хоче, щоб Зеленський зробив певний рух у напрямку виборів в Україні і, можливо, відставки з посади президента, розповіли NBC чиновники.

“Як продемонстрував президент Трамп, згадуючи про послання президента Зеленського на спільному засіданні (Конгресу США - ред.), українці досягли позитивних зрушень. Під час зустрічей у Саудівській Аравії наступного тижня ми сподіваємося побачити більше позитивних зрушень, які, сподіваємося, врешті-решт покладуть край цій жорстокій війні та кровопролиттю”, - заявив речник Ради національної безпеки Білого дому Браян Г'юз, відповідаючи на запитання про вимоги Трампа.

Росія тим часом посилила атаки на Україну після того, як США оголосили про паузу в наданні військової допомоги та обміні розвідданими. При цьому, як пише NBC, США не бачать ознак того, що пауза в обміні розвідданими мала прямий вплив на російські атаки. За словами американського чиновника і представника адміністрації, ці масштабні атаки, ймовірно, були сплановані ще до того, як припинився обмін розвідданими й допомога Києву.

Посадовці також заявили, що США продовжують ділитися з Україною розвідувальною інформацією оборонного характеру - тобто інформацією, яка допомагає Україні в “самозахисті” від атак, пояснюючи, що Штати все ще мають “обов'язок попереджати”. Але США не надають інформацію про цілі на території РФ. Це означає, що Штати можуть попередити Україну, якщо розвідка дізналася про очікувану російську атаку, однак Вашингтон не надає координати націлювання, щоб Україна могла завдати удару першою.

США надавали Україні низку розвідувальної інформації, у тому числі супутникові знімки. Європейські союзники наразі працюють над тим, аби заповнити деякі прогалини, однак відсутність американських розвідданих уже впливає на Україну щодня, за словами західного чиновника.

“Кожен день завдає шкоди Україні, і кожен день дає Росії вигіднішу позицію”, - сказав чиновник.

Трамп неодноразово заявляв, що хоче якнайшвидше покласти край війні РФ проти України, наголошуючи, що обидві сторони повинні сісти за стіл переговорів. При цьому, американський президент, після зустрічі в Овальному кабінеті з Зеленським, яка закінчилася суперечкою, посилив тиск на Київ: призупинив військову допомогу й обмін розвідданими з Україною, щоб спонукати її до переговорів про припинення вогню. Хоча європейські лідери об'єдналися на підтримку Зеленського після інциденту в Білому домі, їхній підхід до російсько-української війни й безпеки Європи залишається залежним від США.

У п'ятницю, 7 березня, Трамп сказав, що “серйозно розглядає можливість” запровадження широких санкцій, у тому числі в банківській сфері, й тарифів проти Росії, поки не буде досягнуто припинення вогню і мирної угоди з Україною. Однак, у той же день американський президент зробив і чергову “примирливу” заяву щодо РФ, стверджуючи, що йому легше вести справи з Росією, хоч вона й бомбить Україну. Ще глава Білого дому визнав, що російський диктатор Владімір Путін користується паузою США в наданні допомоги Києву, як зазначив Трамп “будь-хто на його місці робив би те саме".

Тим часом The Hill повідомляло, що республіканці почали закликати Трампа відновити військову допомогу й обмін розвідданими з Україною, попереджаючи, що тривале блокування американської підтримки матиме серйозний негативний ефект.

Як писав у статті для ZN.UA Петро Герасименко, команда Трампа на першому етапі може вдаватися до різних не надто доброчесних прийомів і методів тиску на Україну, але якщо громадська думка у США вважатиме, що американський президент замість демонстрації сили прогнувся перед Путіним і виявився слабким лідером, це ризикує боляче вдарити по електоральних перспективах республіканців — пряники для диктаторів мають свою ціну. Детальніше про підсумки перших кроків Трампа на міжнародній арені читайте в матеріалі “Здогадайтесь, про кого це: батіг — для друзів, пряники — для ворогів”.

Подібну думку висловлював і оглядач WP Девід Ігнатіус, пояснюючи, що Трампу було легко використати тиск на Україну, щоб посадити Київ за стіл переговорів, однак тепер настав час кроків, спрямованих на Росію: якщо американський президент справді хоче досягти миру в Україні, то все найскладніше тільки починається.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі