Дональд Трамп часто нехтував підтримкою України з боку США, а кульмінацією стала його обіцянка закінчити війну за один день, яка може змусити Україну віддати частину своєї території Росії.
Водночас перемога Трампа призвела до зміни підходу Байдена. Після майже року відмов на прохання України про надання ракет дальнього радіусу дії та дозволу використовувати їх проти російських ракетних баз, Байден нарешті поступився, а також направив черговий значний транш військової допомоги, зазначає Джозеф Боско, який працював директором у справах Китаю в Міністерстві оборони США з 2005 по 2006 рік.
Питання зараз для Трампа полягає в тому, чи буде він за прикладом Черчилля протистояти тирану, схожого на Гітлера, з апетитом до територій інших країн, чи діятиме в стилі Чемберлена і вирішить, що конфлікт у "далекій" країні не має значення.
Джей Ді Венс, якого Трамп обрав своїм віцепрезидентом, якось сказав, що "його не хвилює, що станеться з Україною". Губернатор Флориди Рон ДеСантіс, якого Трамп, як повідомляється, розглядає на посаду міністра оборони, висловив такі ж настрої.
"Будемо сподіватися, що Трамп не піддасться ізоляціоністським імпульсам деяких своїх призначенців і займе позицію, більш відповідну глобальному лідерству, якого очікують від Америки, що знову стала великою", — вважає Боско.
Боско додає, що якщо Трамп зможе подолати своє захоплення світовими диктаторами, він матиме кращі можливості, ніж коли-небудь мав Байден, для управління і перемоги над загрозами, які зараз стоять перед Заходом.
У зовнішньополітичному мисленні новообраного президента США намагався розібратися голова комітету ВР з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха у статті для ZN.UA "Зрозуміти Трампа і зробити його союзником".