Згідно з торговими документами і російськими податковими документами, із січня 2023 року компанія I Machine Technology імпортувала верстатів з ЧПК з Тайваню більш ніж на 20 мільйонів доларів. Верстати з комп'ютерним керуванням використовують для складного і точного виробництва, яке має вирішальне значення в багатьох галузях промисловості, включно з виробництвом зброї, повідомляє the Washington Post.
На верстати тайванського виробництва припав практично весь імпорт російської компанії за перші сім місяців 2023 року, а продажі компанії в цей період у переважній більшості були спрямовані на російську оборонну промисловість. Відомо, що верстати поставлялися і для масового виробництва ударних безпілотників.
Ці поставки свідчать про те, що, незважаючи на режим глобальних обмежень, який є одним з найбільших в історії, російська оборонна промисловість залишається потужною частково завдяки лазівкам у законодавстві та слабкому правозастосуванню. Критично важливі товари продовжують надходити в Росію безпосередньо, а також через Китай та інші країни, які не беруть участі в обмеженнях, включно з, у даному випадку, товарами, виробленими на самоврядному острові, який є союзником Сполучених Штатів.
Верстати були відправлені 63 окремими партіями, згідно з даними про російську торгівлю і записами про експорт, наданими Центром передових досліджень у галузі оборони, вашингтонською некомерційною організацією. Перші партії на суму 4,47 мільйона доларів були відправлені безпосередньо російській фірмі від тайванської торгової компанії I Machine Tools з аналогічною назвою.
До кінця травня прямі поставки верстатів з ЧПК в Росію припинилися. Обладнання, що залишилося, на суму 17,8 мільйонів доларів США було поставлено іншим шляхом. Хоча російська компанія імпортувала ці партії з Туреччини або Китаю, торгові документи свідчать, що верстати були вироблені кількома іншими тайванськими компаніями.
В телефонному інтерв'ю глава російської компанії визнав, що протягом багатьох років імпортував верстати з ЧПК з I Machine Tools, але він заперечує, що робив це після введення обмежень у січні минулого року. За його словами, поставки після цього були пов'язані із запасними частинами і не порушували експортний контроль.
З січня по липень минулого року I Machine Technology отримала понад 80 мільйонів доларів за незазначені товари та послуги, надані більш ніж 40 виробникам зброї та російським військовим підрядникам, згідно з податковими документами. Деякі з цих компаній перебувають під санкціями Міністерства фінансів США за сприяння військовим діям Кремля.
Нагадаємо, що Північна Корея надала Росії балістичні ракети та пускові установки. Раніше ми повідомляли, що Міноборони США вважає, що підтримка Росії такими країнами як Іран та КНДР продовжує війну в Україні.