Південна Корея ввела санкції проти двох осіб, трьох організацій та 11 кораблів, пов’язаних з ядерною та ракетною програмами Північної Кореї, повідомляє Reuters із посиланням на міністерство закордонних справ країни.
Оголошення про санкції відбулося через декілька днів після того, як Північна Корея випробувала нову твердопаливну гіперзвукову ракету середньої дальності. Південна Корея та Сполучені Штати рішуче засудили цей крок, назвавши його серйозним порушенням резолюцій Ради Безпеки ООН.
За словами міністерства, нові фігуранти в чорному списку в основному залучені до незаконної контрабанди енергії на морі.
Через глухий кут в ООН, Сеул запроваджує санкції проти Пхеньяна самостійно або разом з Вашингтоном та Токіо, прагнучи скоротити його джерела фінансування.
На четвер у Сеулі заплановані переговори ядерних посланників Японії, США та Південної Кореї.
Білий дім заявив, що РФ використовувала балістичні ракети малої дальності з Північної Кореї для ударів по Україні, посилаючись на розвідувальні дані. Сполучені Штати та їхні партнери у спільній заяві засудили угоду про поставки зброї між Північною Кореєю та РФ.
Військово-технічне співробітництво Москви та Пхеньяна є спільним викликом для Києва та Сеула, адже подовжує здатність РФ затягувати війну проти України та збільшує військову напругу на Корейському півострові. Про те, як Україна та Південна Корея разом мають реагувати на цей виклик — читайте у статті Наталії Бутирської “Корейські ракети для Росії. Чим Путін заплатив КНДР і як це загрожує Україні”.