США не продумали технічне обслуговування зброї, яку передали в Україну − Bloomberg

Поділитися
США не продумали технічне обслуговування зброї, яку передали в Україну − Bloomberg © Team Luftwaffe / X
Наразі Пентагон намагається вирішити це питання.

Пентагон не підготував заздалегідь адекватних планів, які б допомогли українським військовим проводити технічне обслуговувати бойової техніки, зокрема танків М1 Abrams та комплексів протиповітряної оборони Patriot.

Із такою заявою виступив генеральний інспектор міністерства оборони США Роберт Сторч, пише Bloomberg.

«Міноборони надало Україні бронетехніку і системи ППО без плану забезпечення їх довгострокового використання. І хоч Пентагон наразі працює над розробкою такого плану, відсутність передбачливості в цьому питанні викликає занепокоєння і має бути негайно виправлена», − зазначив він.

Як приклад Сторч розповів, що Пентагон забезпечив базові навчальні курси з експлуатації та технічного обслуговування систем Patriot, а також початкові запчастини і витратні матеріали, але не підготував навчання для «підвищення кваліфікації щодо вирішення завдань технічного обслуговування, процесу прогнозування потреб у підтримці, системи постачання запасних частин або об'єктів, необхідних для виконання заходів з підтримки».

Видання вказує, що оскільки виділення коштів на надання Україні додаткових озброєнь заблоковано республіканською опозицією в Палаті представників Конгресу США, потреба у підтримці вже поставленого озброєння набуває додаткового значення.

«Без запланованої технічної підтримки, а також достатнього забезпечення запасних частин і боєприпасів, які США надали в обмеженій кількості, українці не будуть здатні підтримувати у належному стані зброю для протистояння російській агресії», − зауважив генеральний інспектор.

Журналісти уточнюють, що Пентагон приділяє значну увагу підтримці систем озброєнь, на яку часто припадає понад 70% витрат.

Нагадаємо, в Україну продовжують поставляти деяку військову техніку та боєприпаси зі США навіть попри відсутність рішення про виділення додаткового фінансування від Конгресу. Це відбувається за рахунок угод, які уклали раніше.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі