Адміністрація президента Сполучених Штатів Америки Джо Байдена ввечері середи, 27 грудня, оголосила про передачу Україні нового, “вкрай необхідного” пакету військової підтримки вартістю до 250 мільйонів доларів. Він містить засоби протиповітряної оборони, снаряди та інші озброєння, йдеться на сайті Пентагону.
Згідно зі списком, опублікованим Міністерством оборони США, у пакет ввійшли:
- додаткові ракети для систем ППО NASAMS;
- зенітні ракети Stinger;
- компоненти систем протиповітряної оборони;
- додаткові боєприпаси для реактивних систем залпового вогню HIMARS;
- артилерійські снаряди калібру 155 мм;
- артилерійські снаряди калібру 105 мм;
- протитанкові ракети з оптичним відстеженням і дротовим наведенням TOW;
- протитанкові системи Javelin і AT-4;
- понад 15 мільйонів патронів для стрілецької зброї;
- підривні боєприпаси для знищення перешкод;
- запчастини;
- медичне обладнання;
- технічне обслуговування та інше допоміжне обладнання.
Як зазначили в Пентагоні, допомога спрямована на задоволення критичних потреб українських захисників. Пакет зброї передадуть з американських військових запасів у межах фінансування, погодженого на попередні фінансові роки.
“Ці засоби підтримають найбільш нагальні потреби України, щоб дати можливість її силам захистити суверенітет і незалежність. Лідерство США має істотне значення для підтримання коаліційних зусиль близько 50 союзників і партнерів, які зараз підтримують Україну”, — наголосили в повідомленні.
Там також ще раз пояснили, що допомога нашій державі є "розумною інвестицію" в національну безпеку США, оскільки стримує потенційну агресію в інших частинах світу, посилює американську оборонно-промислову базу та створює висококваліфіковані робочі місця для американців. Конгрес укотре закликали якнайшвидше схвалити нове фінансування для надання підтримки Україні в 2024 році, це "критично" важливо.
Минулого тижня адміністрація Байдена досягла "певного прогресу" в ході переговорів з членами Конгресу щодо міграційної політики на південному кордоні, посилення якої республіканці пов’язують зі схваленням нового фінансування для військової підтримки України. Представники від обох партій США до цього заявили, що Сенат не голосуватиме за цей великий пакет допомоги в 2023 році. Його можуть схвалити в січні 2024-го.
Представник Демократичної партії Майк Квіглі казав, якщо голосування за додаткове фінансування для України знову провалиться, то доведеться шукати "процедурні методи". Йдеться про "плани Б".