Спроба послабити РФ може спрацювати, як Версальський договір – радник президента "нейтральної" Бразилії

Поділитися
Спроба послабити РФ може спрацювати, як Версальський договір – радник президента © Wikimedia commons
"Ми не хочемо третьої світової війни", – каже Селсо Аморім.

Головний радник із зовнішньої політики президента Бразилії Селсо Аморім, який нещодавно відвідав і Київ, і Москву, вважає, що ідея послабити Росію може мати негативні наслідки, схожі на ті, які мав Версальський договір для розпалювання Другої світової війни. Про це він сказав в інтерв'ю британському виданню Financial Times.

За словами Аморіма, Бразилія стурбована можливими спробами Заходу послабити Росію, вважаючи, що це лише спровокує масштабніший конфлікт.

"Я згадую ситуацію в Німеччині після Першої світової війни: метою було послабити Німеччину за Версальським договором і ми знаємо, до чого це призвело", - сказав він.

Аморім наполягає на тому, щоб "занепокоєння" країни-агресора Росії з питань безпеки були взяті до уваги.

"Ми не хочемо третьої світової війни. І навіть якщо у нас її не буде, ми не хочемо нової холодної війни. Усі інтереси країн регіону мають бути взяті до уваги, якщо ви хочете миру. Єдина альтернатива – це повна воєнна перемога над Росією. Ви знаєте, що буде після цього? Я не знаю", - сказав президентський радник.

Хоча Бразилія офіційно засудила повномасштабне вторгнення Москви до України, президента Лулу да Сілву звинувачують у збереженні "проросійського нейтралітету". Він неодноразово заявляв, що Київ несе рівну з Москвою відповідальність за конфлікт і звинувачував Вашингтон у "заохоченні" насильства.

26 травня Лула провів телефонну розмову з російським президентом Владіміром Путіним та підтвердив готовність вести мирні переговори між РФ та Україною. При цьому Лула відмовився від запрошення Путіна відвідати економічний форум у Санкт-Петербурзі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі