Снаряди зі збідненого урану: Росія дезінформує суспільство щодо їх небезпеки — Міноборони Великої Британії

Поділитися
Снаряди зі збідненого урану: Росія дезінформує суспільство щодо їх небезпеки — Міноборони Великої Британії © Ukrainian military pages
Такі снаряди не мають нічого спільного з ядерною зброєю.

Росія займається свідомою дезінформацією щодо надання Україні снарядів з сердечниками із збідненого урану, повідомляє Sky News.

За даними Інституту дослідження проблем роззброєння ООН, боєприпаси зі збідненим ураном не можуть вважатися ядерною зброєю. 

Збіднений уран не відповідає юридичним визначенням ядерної, радіологічної, токсинної, хімічної, отруйної чи запалювальної зброї.

Ця технологія використовується у виробництві зброї, оскільки вона дозволяє легше пробивати танки та броню завдяки своїй щільності та іншим фізичним властивостям.

«Британська армія використовувала матеріал у своїх снарядах протягом десятиліть», — заявило міністерство оборони Британії у відповідь на коментарі Путіна про те, що передача Британією Україні такого типу снарядів означатиме ескалацію, оскільки «Захід колективно почав використовувати зброю з ядерним компонентом». 

«Це стандартний компонент, який не має нічого спільного з ядерною зброєю чи можливостями. Росія це знає, але свідомо намагається дезінформувати», — наголосили у Міноборони.

Збіднений уран — це матеріал, який залишається після видалення більшої частини високорадіоактивної форми урану. Він є менш радіоактивним і випромінює переважно альфа-частини, які не мають достатньо енергії, щоб пройти через шкіру, тож його вплив на людину не вважається серйозною небезпекою. Небезпечним він може бути виключно у випадку, якщо людина його проковтнула, або вдихнула.

У листопаді 2000 року МАГАТЕ брало участь у організованому Програмою Організації Об'єднаних Націй з навколишнього середовища  дослідженні 11 місць, у яких під час косовського конфлікту було використано боєприпаси з ОУ.  За підсумками цього дослідження було зроблено висновок про те, що забруднення поверхні грунту збідненим ураном вдається виявити лише у радіусі кількох метрів від місць знаходження бронебійних снарядів та у локалізованих точках концентрованого забруднення, що утворилися при влучанні таких снарядів у ціль. Було виявлено ряд таких точок, однак рівень забруднення в більшості з них був незначним.  В результаті дослідження було також зроблено висновок про те, що через низький рівень виявленої радіоактивності не існує значного ризику забруднення води, повітря чи рослин. Було відзначено, що ризик, що становить будь-яку значимість, виникає лише у разі безпосереднього контакту із забрудненою точкою з подальшим забрудненням рук та появою ризику подальшого перенесення в рот або безпосереднього потрапляння забрудненого ґрунту в організм через органи травлення.

Збіднений уран використовують також в броні танків і бойових машин в якості проміжного шару між бронеплитами та корпусом. Захист такого рівня, який застосовується в тому числі в броні деяких модифікацій американського основного танка M1 Abrams, вважається практично непробивним для переважної більшості номенклатури сучасних протитанкових боєприпасів, в тому числі – радянських та російських ПТРК і снарядів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі