Схеми атак Росії на медичні установи в Україні відповідають історичним закономірностям

Поділитися
Схеми атак Росії на медичні установи в Україні відповідають історичним закономірностям
Наприклад, у Сирії кількість нападів на лікарні збільшилася на 62% у період з 2015 по 2016 рік після вступу Росії у конфлікт.

У презентованому 21 лютого звіті Українського центру охорони здоров'я "Лікарні під прицілом: як Росія протягом року знищувала систему охорони здоров’я України" сказано, що схеми атак Росії на медичні установи в Україні відповідають історичним закономірностям.

Так, наприклад, організація «Лікарі за права людини» (ЛПЛ) задокументувала, як російські військові нападали на медичні установи та працівників у Чечні в рамках безжальних репресій проти цивільного населення протягом 2000 року.

Під час російсько-грузинської війни 2008 року під удар потрапили також медичні установи та персонал. У заяві Грузинської медичної асоціації повідомлялося, що російські збройні сили атакували лікарню швидкої допомоги в Горі, серйозно поранивши лікаря, який на той час надавав медичну допомогу. Леван Лабаурі, тодішній генеральний секретар асоціації, сказав, що лікарі «працювали під постійними повітряними атаками» російських літаків навіть у столиці Тбілісі. Деякі з наших лікарів були вбиті і тяжко поранені, а лікарні зруйновані. Це справді катастрофічна ситуація».

У Сирії PHR детально задокументувала щонайменше 601 напад на 400 медичних закладів з моменту початку сирійського конфлікту у березні 2011 року. Загалом Сирія та її російські союзники, які вступили в конфлікт у 2015-му, здійснили 542 напади, включаючи вбивство 942 медичних працівників. Примітно, що кількість нападів на лікарні збільшилася на 62% у період з 2015 до 2016 року після вступу Росії в конфлікт порівняно з періодом з 2012 по 2014 рік.

У 2015 та 2016 роках PHR зафіксувала найбільшу кількість щорічних нападів на медичні установи, які приписуються сирійському уряду та Росії.

Очевидне існування російської політики нападу на українську систему охорони здоров'я як засобу нападу на громадянське населення не можна розглядати у відриві від її поведінки до 2022 року. З 2014-го громадяни України, які проживають у Криму без посвідки на проживання чи російських паспортів, втратили доступ до державної медичної допомоги, а з початку повномасштабного вторгнення місцеве населення Криму позбавлене доступу до лікарень, які зарезервовані для поранених російських солдатів.

Аналогічним чином у період з 2014 по 2017 рік збитки, завдані медичним установам на Донбасі, описувалися як «спустошливі, які виходить за межі загальновідомих». Дослідники, наприклад, визначили, що «понад одну третину (102) лікарень та клінік було пошкоджено або зруйновано за цей період, при цьому понад три чверті цих нападів відбулися в період найзапекліших боїв» - з середини 2014 року до початку 2015-го.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі