Сім країн ЄС замовили боєприпаси для України

Поділитися
Сім країн ЄС замовили боєприпаси для України © EPA-EFE/Henning Bagger DENMARK OUT
Сума замовлення сягає щонайменше 2 млрд євро.

Сім країн Європейського Союзу замовили боєприпаси в рамках історичної схеми закупівель ЄС, щоб отримати терміново необхідні артилерійські снаряди для України і поповнити виснажені західні запаси. Схема охоплює чотири «сучасні артилерійські установки, розроблені і вироблені в Європі, які найчастіше використовують ЗСУ». Серед них французька CAESAR, польська Krab, німецька PzH2000 і словацька Zuzana C/2000.

Про це пише Reuters із посиланням на дані Європейського оборонного агентства (EDA). За інформацією, угоди з ЄС стосуються як готових снарядів, так і компонентів, таких як запали, заряди і капсули.

«Замовлення, розміщені в рамках контрактів, укладених EDA стосуються 155-мм артилерійських снарядів - одного з найважливіших видів боєприпасів у війні на виснаження між українськими військами та російськими окупантами. Схему створили у рамках плану вартістю щонайменше 2 мільярди євро, розпочатого в березні з метою постачання в Україну мільйона снарядів і ракет протягом року», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що до цього оборонні закупівлі були переважно прерогативою 27 окремих урядів країн-членів ЄС.

«Сім країн-членів вже розмістили замовлення на 155-міліметрові боєприпаси за прискореною процедурою EDA. Більше замовлень, наприклад, для поповнення національних запасів, можуть бути зроблені протягом найближчих тижнів і місяців», - повідомило агентство у відповідь журналістам.

Водночас EDA відмовилося назвати країни або вказати розмір замовлень, посилаючись на те, що значна частина інформації є конфіденційною. У відповідь на запити Reuters Литва і Люксембург заявили, що вони були серед семи країн. Міноборони останнього заявило, що виділило на закупівлі 2 мільйона євро.

Раніше повідомлялося, що країни НАТО збільшать виробництво боєприпасів для України та членів Альянсу, які передали значну частку своїх озброєнь ЗСУ. Для прискорення виробничих ліній оборонної продукції союзники посилять зв’язки з приватним сектором.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі