«Сибірський батальйон» ЗСУ і його відмінність від РДК і легіону "Свобода Росії" – огляд західної преси

Поділитися

Вони прийшли в Україну воювати зі своїми співгромадянами. Кілька десятків росіян, які виступають проти Путіна, приєдналися до нового підрозділу української армії під назвою "Сибірський батальйон", повідомив днями Bloomberg.

Інформацію наступного дня українському ЗМІ Kyiv Post підтвердив співробітник військової розвідки. В останньому уточнюється, що цей батальйон входить до складу Інтернаціонального легіону – багатотисячного підрозділу іноземців, які приєдналися до України. У рамках навчання волонтери розподіляються в групи, представники яких мають однакову національність.

Поки бойові дії зосереджені навколо міста Авдіївки, нової гарячої точки на фронті, цей новостворений підрозділ продовжує військову підготовку за межами Києва перед майбутнім розгортанням. Склад, мотивація новобранців…

Franceinfo придивився до цього «сибірського батальйону» і зібрав відповіді на три найбільш очікувані питання. 

Хто бійці цього батальйону?

За даними AFP, у лавах «Сибірського батальйону» близько півсотні новобранців різного походження. Загін складається з політичних опонентів Путіна, як росіян кавказького походження, так і представників етнічних меншин, таких як якути та буряти, які переважно проживають на Далекому Сході Росії.

Речник Міжнародного легіону повідомив, що підрозділ не відкритий для військовополонених. Усі вони добровольці та військові за контрактом із Збройними силами України. Перш ніж прибути до України та приєднатися «Сибірського батальйону», майбутні новобранці, як правило, проходили через третю країну.

На запитання журналістів колишній фельдшер з позивним «Гретча» пояснив, що покинув Росію у 2022 році. Після кількох перебувань у країнах без віз для росіян він виявив у Варшаві (Польща) організацію, веб-сайт якої вербував для «Сибірський батальйон», і зміг долучитися.

 Чому росіяни вирішили воювати за Україну?

Мотивація від одного солдата до іншого різна. Але опозиція до режиму путінізму є однією з причин, що виправдовують залучення бійців до цього підрозділу. «Це те, що ми повинні зробити зараз, це досягти поразки Росії Путіна», — сказав AFP інший боєць з позивним Швед.

Захистити свою культуру від російського імперіалізму 

Деякі новобранці, особливо з корінних народів, кажуть, що хочуть захистити свою культуру від російського імперіалізму. Це випадок Геннадія, бурята, який в інтерв’ю агентству Reuters зазначив: 

 "З часів царської Росії, коли вони нас колонізували, [росіяни] знищили нашу культуру, нашу мову та наші традиції. Це чиста і проста русифікація", - пояснює він.

Частка мобілізованих із нацменшин – непропорційно велика 

«Часткова» мобілізація, ухвалена Москвою у вересні 2022 року, більше вплинула на групи етнічних меншин , штовхнувши багатьох чоловіків у вигнання. 

"Ми не пам'ятаємо такої масової еміграції бурятів… Бурятія набирала в 2,5-3 рази більше солдатів на душу населення, ніж в середньому по Росії" , - пояснив 29 лютого в X (ex-Twitter) фонд "Вільна Бурятія" , не- урядова організація, яка виступала проти війни в Україні.

3. Україна вперше інтегрувала росіян у свою армію?

«Сибірський батальйон» — не єдиний російський повстанський загін, який бореться з кремлівськими військами разом з українцями, але єдиний, який входить до складу Інтернаціонального легіону, який об’єднує іноземних добровольців.

Доповнення до РДК та легіону "Свобода Росії" 

На фронті діють інші формування, як-от "Російський добровольчий корпус" (РДК), який має зв’язки з націоналістичними ультраправими, і "Легіон свобода Росії". Ці два підрозділи відзначилися з весни 2023 року, здійснивши кілька рейдів у Білгородському прикордонному районі. Як зазначає Le Monde, дві групи повстанців, що базуються в Києві, також діють в українській армії.

Різниця між "Сибірським легіоном" і РДК – акцент на деколоніалізмі

«Два підрозділи об’єднані та є частиною територіальної оборони. Вони зобов’язані поважати розпорядження українського Генерального Штабу, але іноді його керівники демонструють певну автономію, як це було у Білгороді», – пояснює дослідник Адрієн Нонджон, спеціаліст в ультраправих і націоналістичних рухів в Україні, для franceinfo.

 За його словами, «Сибірський батальйон» відрізняється від інших російських підрозділів своїм політичним забарвленням: «Підрозділ є частиною деколоніальної логіки боротьби з російським імперіалізмом. Не тільки діє зовні Російської Федерації, а й усередині неї. 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі