Штрафи для військовозобов’язаних: як дізнатися, чи були вони накладені

Поділитися
Штрафи для військовозобов’язаних: як дізнатися, чи були вони накладені © Getty Images
Пояснення дала юристка.

В Україні триває загальна мобілізація і оголошено воєнний стан. В цей час чоловіки призовного віку можуть вступити до лав ЗСУ.

Якщо громадянин України не дотримується загальних правил мобілізації під час дії воєнного стану (не прибуває за викликом до ТЦК та СП, ігнорує отриману повістку тощо), то за такі дії його притягують до адміністративної відповідальності у вигляді штрафних санкцій. Однак не завжди військовозобов’язаних осіб належним чином інформують про їх застосування.

Юристка Ірина Ан пояснила, як громадянам дізнатися про штрафи від ТЦК та СП.

За її словами, на практиці існує декілька способів перевірки наявності накладених штрафів.

Особисте прибуття до ТЦК та СП

Для цього громадянину необхідно з’явитися до ТЦК та СП в якому він стоїть на обліку, та з’ясувати чи було його притягнуто до адміністративної відповідальності за порушення мобілізаційних заходів під час дії воєнного стану в країні.

Якщо штраф був накладений, то в такому випадку ТЦК та СП зобов’язані надати особі копію постанови про притягнення до адміністративної відповідальності, оскільки такий обов’язок передбачений чинними нормами КУпАП.

Перевірка Реєстру виконавчих проваджень

Якщо ТЦК та СП винесло постанову про притягнення до адміністративної відповідальності особи та наклало штраф, то її зазвичай в подальшому повинні направити на виконання до державного чи приватного виконавця. Останній відкриває виконавче провадження та проводить його реєстрацію в Єдиному державному реєстрі виконавчих проваджень.

Перевірка застосунку «Дія»

Наявність відкритого виконавчого провадження можна також перевірити і через цей онлайн-додаток.

Для цього необхідно дотримуватись наступного алгоритму дій, а саме:

  • перейти в розділ «Сервіси»;
  • обрати розділ виконавчі провадження;
  • якщо провадження буде відкрито приватним чи державним виконавцем, то застосунок його відобразить.

Юристка підкреслила, що обов’язково слід з’ясувати за які саме дії ТЦК та СП притягло особу до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу. Якщо громадянин дотримується вимог чинного законодавства України, вчасно оновив свої персональні дані, не ігнорує повістки, то тоді накладений штраф ТЦК та СП можна оскаржити.

Для цього слід звертатися до судових органів влади за місцем реєстрації громадянина або за місцем перебування ТЦК та СП з адміністративним позовом.

Громадянин має право подавати такий позов протягом 10 днів з моменту винесення постанови про притягнення особи до адміністративної відповідальності.

Якщо громадянин пропустив вищезазначений термін, то він також повинен подати до суду заяву про поновлення строку на оскарження постанови.

Деякі військовозобов’язані можуть отримати відстрочку на підставі бронювання. У майбутньому забронювати працівника можна бути через «Дію». Нагадаємо, як це буде відбуватися.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі