Шольца закликали до «мирної ініціативи» щодо України

Поділитися
Шольца закликали до «мирної ініціативи» щодо України © Getty Images
Зокрема, деякі політики СДПН вважають, що необхідно «відшукати шлях до мирних переговорів».

Колишній голова Об'єднання німецьких профспілок Райнер Хоффман та деякі інші члени Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) закликали канцлера Олафа Шольца виступити з «посередницькою місією» для досягнення миру в Україні. Про це повідомляє DW.

Звернення ініційоване істориком Петером Брандтом, сином колишнього канцлера Німеччини Віллі Брандта, опублікувала газета Frankfurter Rundschau.

Автори звернення зазначають, що щодня збільшується загроза розростання військових дій, а над Європою нависла тінь атомної війни, але світ не повинен дійти до нової великої війни.

«Зараз найголовніше - зробити все для якнайшвидшого припинення вогню, зупинити агресивну війну Росії і відшукати шлях до переговорів», - йдеться в зверненні.

На думку ініціаторів заяви, лише тоді «можна буде прокласти шлях до спільного порядку безпеки у Європі».

Вони вважають, що досягти припинення вогню якнайшвидше можливо, якщо Німеччині спільно з Францією вдасться залучити до посередництва інші країни, такі як Бразилія, Китай, Індія та Індонезія.

Серед тих, хто підтримав звернення, зокрема колишній депутат Бундестагу від СДПН Міхаель Мюллер, виконавчий директор Міжнародного бюро миру Райнер Браун, екс-голова Бундестагу Вольфганг Тірзе та колишній заступник голови Європейської комісії Гюнтер Ферхойген.

Раніше, 25 лютого, демонстрація з назвою «Повстання за мир», організована в Берліні політиком з Лівої партії Сарою Вагенкнехт та захисницею прав жінок Алісою Шварцер викликала резонанс у медійному середовищі Німеччини.

Зокрема, учасники акції, яких, за даними поліції, було 13 тисяч, а за підрахунками організаторів – близько 50 тисяч, попередили про загрозу ескалації війни через подальшу передачу західних озброєнь Україні та закликали уряд Німеччини зробити все, щоб сторони розпочали мирні переговори.

Критики називають ці заклики наївними та навіть небезпечними.

Раніше канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що Росія має вивести свої війська з території України для початку змістовних переговорів. 

Будь-який тиск на Україну з метою примусу до переговорів, у тому числі через затримку або відмову в постачаннях зброї, є свідомою спробою захистити Росію від поразки на полі битви в Україні, пишуть директор і голова Міжнародного центру досліджень України «Пряма Ініціатива» Аріяна Ґіць та Роман Сон у статті «Стратегічна поразка Росії: що повинен зробити Захід».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі