С-350 "Витязь" - чим відомий російський ЗРК, який вчора знищили на Херсонщині

Поділитися
С-350 © Википедия
Він почав надходити до російської армії кілька років тому.

Вчора стало відомо про знищення Нацгвардією на Херсонщині російського ЗРК С-350 "Витязь". При цьому була уражена не тільки пускова установка комплексу, а і його найцінніша частина - радіолокаційна станція. Ця система є однією з найновіших у всій російській ППО на даний момент.

С-350 "Витязь" – зенітно-ракетний комплекс малої та середньої дальності, призначений для точкового захисту від літаків та високоточних атак. Він розроблений компанією "Алмаз-Антей" як заміна С-300ПС, зробленого ще на початку 1980-х років.

Робота над цим зенітно-ракетним комплексом розпочалася з 2007 року. Через шість років він пройшов перше випробування. Новітній ЗРК С-350 "Витязь" був прийнятий на озброєння у 2020-му як заміна для "Бук-М1-2" і С-300ПС. Наприкінці 2021 року росіяни активно перекидали ці комплекси в тимчасово окупований Крим. А до 2027 року в рф планується поставити на бойове чергування близько 12 дивізіонів цього ЗРК.

С-350 "Витязь" застосовується для знищення ворожих об’єктів, БПЛА, ракет, аеродинамічних та балістичних цілей на відстані до 60 км. За інформацією виробника "Витязя", у випадку появи балістичних цілей, зенітно-ракетний комплекс має зону ураження 30 км за дальністю і 25 км за висотою.

Можливості зональної оборони С-350 дозволять запропонувати захист критичним об’єктам інфраструктури або цілям поблизу військових баз, вузлів інфраструктури і т.д.

Одночасно система може виявляти та супроводжувати до 40 цілей, уражаючи вісім із них двома ракетами на ціль. На одному шасі міститься пускова установка на 12 ракет 9М96Е або двома ракетами 9М100. Як пише виробник ЗРК, максимальна кількість одночасно наведених ракет – 32 одиниці. Час приведення засобів в бойову готовність з маршу - 5 хвилин.

На відміну від С-300ПС і "Панцирів", які раніше використовувалися для оборони російських військових баз, С-350 має перевагу стрільби ракетами, оптимізованими для бойових дій на великій/середній відстані, а також для точкової оборони.

ЗРК С-350 "Витязь" складається з:

  • пункту бойового управління – 1 шт. Для управління багатофункціональними радіолокаторами та пусковими установками;
  • багатофункціональної РЛС – до 2 шт;
  •  самохідної пускової установки – до 8 шт. Для транспортування, зберігання, автоматичної передстартової підготовки та пуску зенітних керованих ракет.

Раніше повідомлялося, що Сили оборони уразили російський гелікоптер Ми-8 ударом із РСЗВ HIMARS. Раніше ця система ще не знищувала повітряні судна ворога.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі