Колишній командувач сухопутних військ Польщі генерал Вальдемар Скжипчак вважає, що через недостатню підготовку українських солдатів до подолання мінних полів наступ просувається повільно, а українці зазнають значних втрат.
Про це пише Rzeczpospolita, додаючи, що польський генерал вказав на продовження «мінної війни» на запорізькій ділянці фронту, де українська бронетехніка намагається пробитися через поля і дороги, щільно заміновані росіянами.
Скжипчак вказав на те, що українські військові відправляють спеціально обладнану бронетехніку вперед, щоб вона розкидала міни і дозволила танкам і іншим бронемашинам просуватися. Однак без прикриття така техніка стає легкою мішенню для російських солдатів, озброєних протитанковими засобами.
На думку польського генерала, ступінь насиченості місцевості мінами означає, що ефективніше було б розміновувати її вибуховими методами, тобто за допомогою так званих подовжених вибухових зарядів, які змушують міни детонували і прокладають безпечний маршрут. Скжипчак переконаний, що через неправильний підхід до ворожих мінних полів українська армія зазнає втрат. Він вказав на статтю Forbes, в якій було сказано, що Україна вже втратила половину з шести спеціалізованих фінських штурмових танків Leopard 2R.
Ще однією проблемою для України в її контрнаступі, за словами польського генерала, стала відсутність переваги в повітрі, що дає можливість російській авіації атакувати колони української техніки. Скжипчак також вважає, що українські сили ще не досягли основних ліній російської оборони, наступ просувається повільно, всупереч очікуванням Заходу, а «найважче ще попереду».
Він також зазначив, що втрати в українській техніці провокують ще одну проблему. Хоч екіпаж може евакуюватися з підірваного на міні Leopard, деякі солдати будуть поранені, а інші можуть залишитися з психологічними травмами
«Ці солдати не будуть одразу стрибати в новий танк, щоб повернутися на фронт», - вважає польський генерал.
Він також допускає, що бій у Запорізькій області може бути лише «підготовкою, обманним напрямком перед головним ударом».
Про те, які геополітичні процеси впливають на перебіг війни Росії проти України та чи можливе її потенційне завершення найближчим часом читайте у матеріалі Сергія Корсунського «Кінець війни в Україні: чи можна вже назвати дату».