Розчаровані Вільнюсом: Atlantic Council підготували нову аналітичну записку для Байдена щодо України

Поділитися
Розчаровані Вільнюсом: Atlantic Council підготували нову аналітичну записку для Байдена щодо України © Скріншот Youtube
«Атлантична рада» надає президенту США рекомендації щодо війни в Україні та вступу країни до НАТО

Atlantic Council підготували нову аналітичну записку для президента США Джо Байдена щодо ситуації в Україні, можливих сценаріїв подальшого розвитку подій та рекомендації щодо прискорення української перемоги. Презентація цього документу відбулася 23 жовтня на Київському безпековому форумі 23 жовтня. Директор Центру Євразії Atlantic Council та Посол США в Україні у 2003-2006 роках Джон Гербст повторив тезу, що підтримка України з боку США не є актом милосердя чи філантропією, а є інвестицією в безпеку США та їх союзників по НАТО.  

«Генеза цього документу пов’язана з липневим самітом НАТО у Вільнюсі. Багато хто з американців були розчаровані результатами Вільнюського саміту. Ми вважали і вважаємо, що НАТО могло б більш рішуче зробити крок до членства України в Альянсі. І ми вирішили, що зберемо групу експертів, фахівців, колишніх високопосадовців, щоб розглянути питання що можна зробити, аби прискорити вступ України до НАТО через Вашингтонський саміт, який відбудеться наступного року», – пояснив Гербст на відкритті форуму необхідність складання аналітичного документу для президента США.  

У створенні цього документу брали участь посли, колишні державні секретарі США, колишні військові керівники. Він містить рекомендації щодо військової допомоги Україні, а також рекомендації щодо процесу вступу України до членства у Північноатлантичному Альянсі.  

Нагадаємо, що у рамках презентації аналітичної записки Посол США при НАТО у 2013-2017 роках генерал Дуглас Люте заявив, що США мають відкрити можливість Україні наносити удари по території Росії американською зброєю, а не обмежувати її використання лише для ударів по росіянах на окупованих українських територіях. 

За його словами, військова допомога від західних партнерів України завжди запізнюється, за що українці сплачують життями, а наданої допомоги недостатньо для того, щоб перемогти у війні. 

В той же час заступник Генерального секретаря НАТО у 2012-2016 роках та Посол США при НАТО у 1998-2001 роках Александер Вершбоу заявив, що Альянс має розпочати переговори про вступ України не чекаючи завершення війни. На його думку, відкладання цього процесу є наданням Росії права вето на вступ України до НАТО.  

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі