Російський флот став майже посміховиськом — The Telegraph

Поділитися
Російський флот став майже посміховиськом — The Telegraph © Getty Images
Росії не вистачає жорсткої сили на морі, щоб справді вплинути на ситуацію.

Нещодавно Москва і Пекін оголосили про створення "спільної комісії з розвитку Північного морського шляху". Багато аналітиків, в тому числі з Королівського Об'єднаного інституту оборонних досліджень, вважають, що це більше вигідно Сі, ніж Путіну, але в будь-якому випадку, бажання Росії використовувати Крайню Північ для діяльності в сірій зоні буде тільки зростати. 

Так званий "темний флот" танкерів, що контрабандою перевозять російську нафту, зараз налічує 1400 одиниць і продовжує нехтувати міжнародними морськими конвенціями, використовуючи при цьому небезпечні й часто незастраховані судна. В Африці та Індії з'являються нові, неперевірені реєстри та страхові компанії для прикриття цієї діяльності, в той час як ті, хто намагається відвантажувати нафту легально (за ціною, нижчою за узгоджену), стикаються з непослідовною бюрократією з боку органів влади країн G7, США, ЄС та Великої Британії, повідомляє The Telegraph.

"Проте серед усієї цієї російської активності в сірій зоні є привід для оптимізму: їхні слабкі дії в морському середовищі, коли операції стають звичайними. У Чорному морі 25% російських кораблів були потоплені або пошкоджені", — зазначає газета.

Аналіз потоплення флагмана "Москва" Збройними силами України показав майже повну відсутність базових заходів протиповітряної оборони, не кажучи вже про посилені заходи військово-морського флоту, що перебуває у стані війни. Він був потоплений ракетами класу "земля-земля", але з тих пір не менш ефективними виявилися надводні кораблі без екіпажу, такі як Magura V5, що коштувало Москві понад 500 мільйонів доларів у вигляді втрачених кораблів.

Тут є три хороші новини для Заходу. По-перше, Чорноморський флот Росії зараз майже повністю неефективний. Поки у них ще є ракети "Калібр", їх не можна повністю списувати з рахунків, але наразі їхній бойовий дух має бути на дні. Те, що вони не впроваджують інновацій і не набувають досвіду перед обличчям атак, є чіткою ознакою цього.

По-друге, слідом за цим, російські спроби заблокувати вихід кораблів з Чорного моря продовжують зазнавати невдачі. Це хороша новина як для українського експорту, так і для країн на іншому березі, які від нього залежать.

Нарешті, нездатність Росії контролювати свої ближні води показує, що, за винятком операцій ядерних підводних човнів, зростаюча активність Москви в сірій зоні по всьому світу, хоч і дратує й виснажує ресурси, але не має звичайної військово-морської підтримки для того, щоб стати чимось більшим.

Нагадаємо, що журнал Foreign Affairs писав, що Україна здобула перемогу на морі. Українські ракети та безпілотники знищили або серйозно пошкодили два фрегати, п'ять танкових десантних кораблів та підводний човен Росії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі