Росіяни скинули авіабомби на Кам’янську Січ. Ворог пошкодив пам'ятку національного значення

Фото
Поділитися
На території пам'ятки прогриміло щонайменше три вибухи.

Російські окупанти, 1 лютого, скинули авіабомби на територію пам’ятки національного значення Кам’янська Січ, що входить до складу Національного заповідника «Хортиця», повідомили в Мінкульті. Пам'ятка знаходиться у Херсонській області, на території якої розташовані Могила кошового отамана Костя Гордієнка та кладовище запорізьких козаків першої половини XVIII ст.

«На рахунку країни-агресорки вже понад 120 пошкоджених чи зруйнованих пам’яток національного значення. Сьогодні Росія завдала чергового удару по нашій спадщині — поцілила у Кам’янську Січ. Це вкотре доводить, що РФ цілеспрямовано нищить нашу матеріальну культуру, аби стерти українців як націю. Однак їй це не вдасться: Росія не зможе оминути покарання за свої злочини і відповідатиме за них у міжнародних судах», – заявив культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв. 

Вказано, що відео обстрілу опублікували російські Telegram-канали. Згідно з опублікованими кадрами, на території пам'ятки прогриміли три вибухи. Перший – безпосередньо там, де розташована колишня Кам’янська Січ. Зокрема, удар прийшовся по території господарчого передмістя Січі, де протягом багатьох років здійснювали розвідувальні та дослідницькі роботи співробітники заповідника «Хортиця». На цій ділянці також розташовані ще недосліджені виробничі об’єкти залізотопного та гончарного комплексу першої половини 18 ст.  

Другий приліт зафіксували на території сучасного туристичного об’єкта. Там розташований лапідарій, на якому представленні кам’яні пам’ятки (зернотерки, гармани тощо) у безпосередній близькості від хреста та могили кошового отамана Костя Гордієнко. Також поблизу місця другого прильоту розташовані в’їзні ворота Січі, побудовані у 2009 р., та грот і залишки колишнього маєтку поміщика Агаркова.

Починаючи з 2014 року, а особливо з моменту повномасштабного вторгнення, російська влада викрала, знищила та пошкодила тисячі культурних об’єктів на території України. Наразі є нагальна потреба в розробленні та впровадженні української моделі захисту культурних цінностей в умовах збройного конфлікту. Своїми пропозиціями в статті «Як зменшити наслідки війни для культурної спадщини: можуть допомогти ЗСУ» діляться Гюндуз Мамедов і Віталій Титич.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі