Росіяни адаптовуються до українських ударів морськими дронами різними способами. Про це в ексклюзивному коментарі для "Дзеркала тижня" розповів ексзаступник керівника штабу Військово-морських сил ЗСУ Андрій Риженко.
"Вони справді адаптовуються. По-перше, на кожному кораблі є підрозділ з боротьби з підводними силами і засобами. Це певна кількість кораблів, які здійснюють спостереження з обох боків корабля. В них можуть бути різні технічні засоби - станції оптичного спостереження, тепловізійного. В готовності знаходиться артилерійська система", - каже Риженко.
Експерт додає, що в умовах спостереження морський дрон можна виявити на дистанції більше двох кілометрів. Таку відстань він долає приблизно за дві хвилини, і цього часу достатньо, щоб його перехопити.
"Вони це роблять, також застосовуючи авіацію для спостереження. Окрім цього, росіяни використовують фізичні перешкоди - сіткові загородження, які не дозволяють дронам зайти в акваторію. Вони ставлять також підводні перешкоди, задіюють радіоелектронну боротьбу, використовують димові перешкоди. Ми це можемо побачити на прикладі Кримського мосту", - додає Риженко.
Раніше експерт розповідав, що найсуттєвішою втратою для росіян на морі після крейсера "Москва" є великий десантний корабель "Саратов".