Хоча 24 лютого 2022 року Росія почала повномасштабне вторгнення в Україну, намагаючись захопити всю країну та скинути її уряд, їй це не вдалося. Останнім часом вона вкотре змінила свій підхід до стратегії в Україні а зосередилась на виснаженні української армії, заявляють аналітики розвідки Міністерства оборони Великої Британії.
Експерти нагадують, що Росія намагалась контролювати Україну впродовж 2014-2021 років шляхом підривної діяльності, розпалювання неоголошеної війни на Донбасі та анексії Криму.
Після повномасштабного вторгнення в Кремлі вирішили захопити країну військовими методами, але до квітня 2022 року Росія зрозуміла, що це не вдалося, і зосередилася на розширенні та формалізації свого панування над Донбасом і півднем. Він досяг повільного та надзвичайно дорогого прогресу.
«Останніми тижнями Росія, ймовірно, знову змінила свій підхід. Зараз її кампанія, швидше за все, спрямована на деградацію української армії, а не на захоплення значної нової території», - заявляють експерти.
На думку аналітиків, російське керівництво, ймовірно, проводить довгострокову операцію, де вони вважають, що переваги Росії в населенні та ресурсах зрештою виснажать Україну.
Latest Defence Intelligence update on the situation in Ukraine - 24 February 2023
— Ministry of Defence 🇬🇧 (@DefenceHQ) February 24, 2023
Find out more about Defence Intelligence: https://t.co/FlQbFgxAlv
🇺🇦 #StandWithUkraine 🇺🇦 pic.twitter.com/3WHAZabLSA
Як заявив після звернення президента РФ Владіміра Путіна до Федерального собранія генеральний секретар Північноантлантичного альянсу Єнс Столтенберг, Путін ніяк не готується до миру, а радше до нових наступів, для чого мобілізує більше військ та відправляє більше зброї.