Зупинка договору про стратегічне озброєння та напад Києва на РФ: що говорив Путін у зверненні до депутатів

Поділитися
Зупинка договору про стратегічне озброєння та напад Києва на РФ: що говорив Путін у зверненні до депутатів © Михайло Скоп
Російський президент намагався відповісти на головні питання, які витають в російському суспільстві, та зробив недоброзичливий жест в сторону США та НАТО.

Президент Росії Владімір  Путін у вівторок, 21 лютого вперше за майже два роки виступив із зверненням до Федеральних зборів, що традиційно відображає погляди президента на внутрішню та зовнішню ситуацію РФ. Звернення відбулось напередодні річниці повномасштабного російського вторгнення в Україну, яке так і не досягло поставлених перед російськими військами цілей та обернулось санкціями щодо Росії.

Війна в Україні

Свій виступ Путін розпочав із відповіді на головне питання минулого року – чому розпочалась та триває війна в Україні. Якщо раніше російський президент говорив про необхідність захистити російське населення Донбасу та України в цілому, то цього разу підвищив ставки та звинуватив Україну та Захід в початку війни.

«Це вони розв'язали війну, а ми використовуємо силу, сили, щоб її зупинити», - сказав Путін.

За його словами, РФ розпочала «спецоперацію» «для захисту РФ та для ліквідації нацистської загрози».

«Ми крок за кроком акуратно і послідовно вирішуватимемо завдання, які стоять перед нами», - заявив Путін про плани у війні та почав демагогію про те, що РФ буцімто намагалась вирішити питання «мирним шляхом», але «за її спиною готувався зовсім інший сценарій», а «Росія отримала пряму відмову за всіма своїми принциповими пропозиціями щодо безпеки».

Зокрема згадав він про мінські угоди, які назвав виставою та блефом заходу, хоча нещодавно його екс-радник Владіслав Сурков визнав, що у Кремлі заздалегідь не збиралися їх дотримуватися зі свого боку.

Згодом російський лідер ще кілька разів повторив фразу, що «вся відповідальність цієї війни лежить на київському режимі», а РФ «захищає свій дім та життя людей, а мета Заходу – безмежна влада».

При цьому він заявив, що в Росії знають, що «наступна мета України - удари по Криму».

Неонацисти в Києві

Говорячи про Україну Путін не зміг не повторити свою вже улюблену фразу про «неонациський режим в Києві», який прийшов до влади «шляхом кривавого перевороту». (Вочевидь саме так в РФ трактують ідею демократичних виборів, які відбувались в Україні у 2014 та 2019 роках, - ред)

«В Україні використовують символіку фашистської Німеччини, а військову техніку наносять нацистські знаки. На Заході цього не помічають, бо їм наплювати на кого робити ставку у війні проти Росії, головне, щоби воювали проти нас», - впевнений російський автократ, який керує країною уже понад 20 років.

Водночас українців Путні вважає «витратним матеріалом Заходу» у війні проти РФ та «заручниками київського режиму та їхніх західних господарів».

Протистояння із Заходом

Бомбардування України та знищення українського народу російський президент вважає частиною боротьби проти колективного заходу, який, за його словами «використовує Україну як таран проти Росії».

Зокрема Путін обурився діями НАТО щодо розширенні альянсу та роботи в напрямку підвищення протиповітряної оборони, а також заявив, що «США та НАТО прискорено розгортали біля кордонів країни свої бази та біолабораторії».

«Захід не залишав спроб «підпалити» пострадянські держави та Росію, провокував конфлікти та нацьковував терористів», - сказав палко Путін.

На його думку, «мета західних керівників - змусити страждати на наших (російських, ред) громадян».

Зараз же, за словами Путіна, «Захід прагне перевести конфлікт на Україні у фазу глобального протистояння», тому він пообіцяв «відповідним чином реагувати».

Зокрема російський президент сказав, що в РФ «відомо, що Захід прямо причетний до спроб завдати удару по базах російської авіації».

«Але чим більш далекобійніші системи надходитимуть на Україну, тим далі ми відсуватимемо загрозу від наших кордонів. … Перемогти Росію на полі бою неможливо», - запевнив присутніх Путін.

«Новоросія»

Говорячи про окуповані території України, які в Росії уже вважають своїми, російський лідер вживав слово «Новоросія» та запевняв, що «жителі Донбасу, Запоріжжя та Херсона самі визначили своє майбутнє, незважаючи на погрози та терор, вирішили бути зі своєю батьківщиною».

На словах Путіна про приєднання українських територій присутні в залі встали та почали аплодувати, однак це протривало кілька секунд.

Сам же Путін запевнював, що «зробимо все, щоб на цю нашу землю повернувся мир». (Цікаво, що саме у той час російські війська обстріляли Херсон та вбили мирних жителів).

Ядерка та договір про стратегічне озброєння

Головним моментом виступу стала заява Путіна про призупинення Росією участь у договорі про стратегічні наступальні озброєння.

«Росія призупиняє свою участь у договорі про стратегічні наступальні озброєння. Повторю, не виходить із договору, ні. А саме призупиняє свою участь. Але перш ніж повернутися до обговорення питання, ми повинні зрозуміти на що претендують країни НАТО, такі як Франція і Велика Британія. І як ми враховуватимемо їх стратегічні арсенали. Тобто стратегічний сукупний потенціал Альянсу», – заявив Путін.

Путін обурився, що у січні НАТО запропонувало повернутися до інспекцій у рамках Договору про СНО і назвав це «театром абсурду».

«Захід причетний до спроб України завдати шкоди нашій стратег авіації, а тепер вони ще хочуть оглядати наші стратегічні об'єкти. Це звучить як маячня якась. При цьому нам проводити інспекції у рамках цього договору не дають», - сказав він.

При цьому він звинуватив США в намірах завдати ядерного удару, або ж за його словами «провести натуральні випробування».

«США замислюються над натуральним випробуванням ядерної зброї, така інформація є. Міноборони Росії та «Росатом» мають забезпечити готовність до випробування російської ядерної зброї, якщо це першими зроблять Штати», - сказав Путін та додав, що Росія також готова до ядерного удару у відповідь.

«Все залишилося в минулому, наші відносини деградували і це цілком і повністю заслуга США», - підсумував він.

Гендерно нейтральний бог

Особливе місце в усіх промовах Путіна займає його агітація до традиційних цінностей та критика ЛГБТ. Цього разу російського президента особливо обурила думка про гендерну нейтральність бога.

«Англіканська церква пропонує ідею гендерно-нейтрального бога, вибач Господи, не знають що творять», - сказав він та тут же закликав «захистити наших дітей від деградації та виродження».

Економіка та обіцянки процвітання

Важливу частину виступу Путін присвятив питанням економіки Росії. Насамперед пообіцяв багато благ для працівників оборонної промисловості, як от підвищення зарплати, дотації на оренду житла та інше.

«Оборона Росії — найважливіший пріоритет, але, розвиваючи її, не можна повторювати помилки минулого та руйнувати свою економіку», -  уточнив Путін.

При цьому він пообіцяв не повторювати радянської практики «Гармати замість масла»: «Такої ситуації в Росії не буде», - запевнив Путін

За словами російського автократа, зараз основна ціль «не пристосуватися, а вивести економіку на нові рубежі». При цьому він заявив, що це вже вдається, бо «інфляція в РФ наближається  до цільового рівня 4% до середини року, а в ЄС інфляція вже 12% і більше».

Також Путін заявив, що «ніхто з простих громадян не пошкодував за тим, хто втратив свої капітали, яхти, палаци за кордоном»,  а олігархам порадив «нарешті зрозуміти, що для Заходу багаті росіяни - другосортні чужинці, з якими роблять усе, що завгодно. І ніякі куплені титули не допоможуть – вони там громадяни другого ґатунку».

Зокрема керівник Росії планує налагоджувати економічні відносини із «адекватними партнерами, яких більшість».

«Бігати з простягнутою рукою, принижуватися, випрошуючи свої гроші — безглуздо, не варто чіплятися за минуле, треба перебудувати свою роботу, ви ж сильні люди, запускайте нові проекти, вкладайте в Росії», - звернувся він до бізнесу.

«Сильна Росія»

Водночас навіть говорячи про внутрішні пріоритети, Путін повернувся до мілітарних питань: «Головне для нас — це безпека та благополуччя народу, суверенітет та національні інтереси», - сказав він.

«У справі захисту Росії ми всі маємо поєднати, узгодити свої обов'язки та свої права для підтримки одного історичного вищого права – права Росії бути сильною», - додав він.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі