Росія вирішила масово застосовувати авіацію в українському небі – росЗМІ

Поділитися
Росія вирішила масово застосовувати авіацію в українському небі – росЗМІ Фото ілюстративне © Міноборони Росії / Telegram
Наслідком можуть стати великі втрати у Повітряно-космічних силах РФ.

Військові РФ ухвалили рішення масово використовувати авіацію над територією України в межах війни проти держави. Про це пише опозиційне російське видання "Важные истории" з посиланням на джерело, близьке до ворожого Міністерства оборони.

За оцінкою співрозмовника, Росія зберігає незаперечну перевагу над українською армією в кількості авіації. Інтенсивно застосовуючи її, окупанти, ймовірно, будуть втрачати багато літаків і вертольотів, хоча все одно створять певні проблеми для ЗСУ.

"Раніше її (авіацію – ред.) берегли, вона майже не залітала в зону дії української ППО. Тепер вирішили змінити тактику", – розповіло джерело, припустивши, що літаки й вертольоти "масово збиватимуть".

Раніше також Financial Times написало з посиланням на розвідку західних держав про те, що РФ накопичує авіацію на кордоні з Україною та може задіяти більшу її кількість у бойових діях для підтримки загальмованого наземного наступу. 

При цьому міністр оборони США Ллойд Остін запевнив, що американці не бачать ознак підготовки «масованої повітряної атаки» з боку росіян. Він додав, що загарбники мають суттєву кількість авіації, тоді як засобів протиповітряної оборони в України ще не настільки багато.

Розгортання російськими військами більшої кількості літаків для війни проти України у четвер, 16 лютого, підтвердила і британська розвідка. Водночас там назвали малоймовірним різке розширення повітряної кампанії РФ з огляду на ймовірність невиправданих втрат авіації.

Там також розповіли, що по всій Росії Повітряно-космічні сили можутьзберігати майже неушкоджений флот із приблизно 1500 військових літаків, незважаючи на втрату понад 130 з початку вторгнення.

Військові аналітики підтвердили "Важным историям", що в агресора є достатньо літаків, але відчувається дефіцит досвідчених та кваліфікованих пілотів. За словами експерта Яна Матвєєва, останнє зупиняє армію РФ від ширшого використання авіації.

"Ще в березні минулого року ходила інформація про те, що в літаки садять недоучених курсантів. Можливо, з того часу ПКС активізували навчання і через 11 місяців змогли екстрено довчити велику партію екіпажів. Але, знаючи ефективність російської армії та влади, це сумнівно", – зазначив він.

Видання також написало з посиланням на "анонімного військового оглядача великого міжнародного видання", що ворожі військові ще не проводили операцій, схожих на ту, яка може бути запланована проти України. Це також пояснює дефіцит професійних льотчиків. Навіть якщо солдати відпрацьовували тактику придушення ППО на тренуваннях, їх досвід не може бути порівняний з реальним бойовим.

На думку цього експерта, авіації РФ буде складно протидіяти українській протиповітряній обороні. Наші захисники мають системи середнього радіусу дії, від яких можна "сховатися" на низькій висоті, однак тоді літаки стануть уразливими для переносних зенітно-ракетних комплексів, зокрема Stinger.

"Для безпосередньої підтримки військ літаки зазвичай діють на невеликій висоті. Там, де їх можна дістати ручними настановами", – додав, у свою чергу, Ян Матвєєв.

Однак, анонімний оглядач також вказав на відмінність боротьби з крилатими ракетами чи безпілотниками і літаками. Перші можуть бути складнішими цілями для ЗСУ через свою швидкість (ракети) чи низьку висоту польоту (дрони), однак винищувачі здатні до маневрів. За його словами, ракета летить за визначеною траєкторією, яка хоч і досить складна, але більш передбачувана.

"Обидві сторони дуже рідко літають безпосередньо над лінією фронту та над територією супротивника. Це показує те, що вони побоюються ППО і вона ефективна", – наголосив військовий експерт Матвєєв.

При цьому він згадав про можливість пілотів користуватися системою виявлення радарів протиповітряної оборони. Льотчик може дізнатись, коли його помітили й вивести винищувач з зони ураження, що певною мірою знижує ефективність ППО.

Раніше стало відомо, що Європейський парламент ухвалив резолюцію, якою закликав держави-члени ЄС "серйозно розглянути" можливість відправки в Україну винищувачів, гелікоптерів і підхожих ракетних систем західного зразка, а також значного нарощування поставок боєприпасів для наших військ.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі