Європарламент закликав серйозно розглянути надання Україні винищувачів та інших озброєнь

Поділитися
Європарламент закликав серйозно розглянути надання Україні винищувачів та інших озброєнь © Lockheed Martin
Депутати також рекомендують суттєво розширити постачання боєприпасів.

Європейський парламент ухвалив резолюцію, якою закликає держави-члени ЄС "серйозно розглянути" можливість відправки в Україну винищувачів, гелікоптерів і певних ракетних систем західного зразка, а також значного нарощування поставок боєприпасів для наших військ. "За" відповідний документ проголосували 444 депутати, "проти" – 26, а утрималися 37. Про це повідомила пресслужба органа.

Як зазначається, резолюція присвячена річниці повномасштабного вторгнення РФ в Україну. У ній вкотре висловлюється непохитна підтримка українського народу та рішуче засудження російської агресії.

Члени Європарламенту повторили думку, що ЄС має надавати оборонну допомогу нашій державі стільки, скільки буде потрібно. 

"Україна повинна бути здатною не лише захистити себе, але й відновити повний контроль над усією своєю міжнародно визнаною територією", – йдеться в повідомленні пресслужби.

Крім цього, європейські депутати закликали країни-члени Євросоюзу затвердити десятий пакет санкцій проти Росії та її союзників до кінця лютого, суттєво розширивши сферу обмежень. Вони просять також посилити ефективність уже введених заходів ЄС і партнерів щодо держави-агресора та вжити термінових заходів з метою блокування спроб обходу санкцій.

У резолюції йдеться і про необхідність завершення пошуку юридичних можливостей конфіскації активів РФ та виплат репарацій Україні з боку Росії після завершення війни. 

Депутатами висловлюється підтримка рішення Європейської ради щодо надання нашій країні статусу кандидата в ЄС. Вони рекомендують почати працювати над початком переговорів про вступ України вже цього року, однак звертають увагу на те, що шлях держави до членства має бути заснованим на заслугах і відповідати критеріям і процедурам.

Раніше стало відомо, що Європарламент закликав виключити Росію зі складу Ради безпеки Організації Об'єднаних Націй.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі