Росія просувається до ключового міста на сході України – CNN

Поділитися
Росія просувається до ключового міста на сході України – CNN © Вадим Філашкін/ Голова Донецької ОДА, начальник ОВА / Telegram
Втрата Покровська може поставити під загрозу стратегічну лінію постачання ЗСУ.

Російські війська наближаються до стратегічно важливого міста Покровськ на сході України, створюючи загрозу життєво важливому українському каналу постачання, пише CNN.

Росія місяцями розтягувала українську оборону по всій східній лінії фронту, намагаючись захопити якомога більше території до того, як на поле бою почнуть надходити нові українські військові та нові партії західної зброї .

Здобутки Росії були значною мірою поступовими – в останні кілька місяців лінія фронту майже не рухалася. Однак нещодавнє просування до Покровська стурбувало Україну та її союзників.

Президент України Володимир Зеленський у своєму вечірньому зверненні до нації в неділю визнав складну ситуацію, зазначивши, що українські війська стикаються із «надзвичайно складними» реаліями в цьому районі.

«Саме на Покровському напрямку за ці тижні найбільше російських штурмів – саме там найбільші атаки ворога, і кожен, хто зупиняє ці російські удари і знищує цей російський наступальний потенціал, виконує одне з найважливіших завдань у цій війні», – сказав Зеленський.

Аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) у вівторок заявили, що російські війська нещодавно досягли значних тактичних успіхів у цьому районі, який розташований на північний захід від Авдіївки, міста, з якого українські війська після запеклої боротьби вийшли у лютому.

За даними ISW, у вівторок російські сили перебували приблизно за 20 кілометрів від Покровська, продовжуючи інтенсивні зусилля з наступу та проведення обмеженого тактичного оточення українських сил на Покровському напрямку.

Покровськ не є великим містом – до війни там проживало близько 60 тисяч людей, і багато хто виїхав з початку повномасштабного вторгнення. Але він є ключовим вузлом для українських військових завдяки легкому доступу до Костянтинівки, іншого військового центру. Дорогу, що з’єднує ці два міста, українські оборонці використовують для поповнення військ на передовій та евакуації поранених у бік Дніпра.

Костянтинівка є найпівденнішою частиною смуги з чотирьох українських міст –  Дружківки, Краматорська і Слов’янська – які утворюють кістяк оборони України в регіоні, тому будь-яке просування російських військ у бік Костянтинівки викликає занепокоєння.

Міноборони Росії повідомило, що його сили захопили українські села Лозуватське на вихідних і Вовче в понеділок. Обидва знаходяться приблизно за 15 кілометрів від траси Костянтинівка – Покровськ.

Українські війська ведуть запеклі бої, щоб відкинути російські сили. За повідомленням Генштабу, у понеділок Збройні сили України запобігли 52 атакам у напрямку Покровська.

У травні Україна після тривалої затримки нарешті почала отримувати нові партії американської зброї. Крім того, мобілізовано тисячі нових солдатів, які зараз проходять навчання і, як очікується, почнуть прибувати на лінію фронту восени.

Поєднання цих двох факторів має дати Україні вкрай необхідний поштовх, і стратегія Росії, здається, полягає в тому, щоб максимально його уповільнити.

Просуваючись вперед і здійснюючи поступове просування вздовж лінії фронту протяжністю понад 1000 кілометрів, Росія змушує Україну взяти на себе проведення оборонної операції замість підготовки до контрнаступу.

Якщо плани РФ взяти Покровськ реалізуються, це суттєво підірве наш промисловий потенціал. Утім, якщо ні, то інші ризики для промисловості однаково залишаються.
Про них і про перспективи розвитку ситуації у важпромі розповідає Ігор Маскалевич у статті «За Покровськ! vs На Покровськ!».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі